Kolejne zakażenie koronawirusem na terenie woj. lubelskiego. W regionie jest już 329 ozdrowieńców

W piątek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 192 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w kraju. W popołudniowym komunikacie resort zdrowia przekazał informację o jednym nowym zakażeniu na terenie woj. lubelskiego.

– Mamy 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (33), łódzkiego (30), dolnośląskiego (13), małopolskiego (9), wielkopolskiego (8), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (1), pomorskiego (1) i
lubelskiego (1) – poinformowało w piątek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego ujawniono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, który dotyczy kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z miasta Lublin.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 29 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 81 (19)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 2916
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 573

Do dnia 29 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 485 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 329 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Gdańsk, 76-M Racibórz, 94-M Kozienice, 45-M Radom, 83-M, 71-M, 63-K Warszawa, 83-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. Ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej informujemy, że odejmujemy go z wykazu – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 23155/1 051 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W ciągu doby wykonano ponad 26,7 tys. testów na obecność koronawirusa.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com, MZ)

15 komentarzy

 1. Janusz Niestrzepałkowski

  Powinni wznowić wszystkie zakazy i obostrzenia jak na początku Apokalipsy…..znaczy Pandemii.

  • Powinni cię razem z szumowiną i resztą bandy która obłapia się za nasze pieniądze z podatków do więzienia. Ich za złodziejstwo i zbrodnię przeciwko narodowi Polskiemu, a ciebie za brak rozumu i logicznego myślenia.

 2. LUZUJEMY !!!! Krzywa rośnie. Otwierać wszystko. Stadiony, dyskoteki, teatry, kina , baseny … wszystko otwierać. Koncerty, festiwale … otwierać. LUZUJEMY !!! Krzywa rośnie.

  • Popatrz na umieralność i wiek ludzi którzy ponoć mieli wirusa. Pora zacząć myśleć bo ktoś kto jeszcze wierzy w śmiertelność tego czegoś co nam podają w TV jest zwykłym ciemniakiem.

   • Obyś się zaraził tą niegroźną chorobą, to może przestaniesz do wszystkich chapać.

    • Super merytoryka. Ja ci niczego nie życzę poza nabyciem wreszcie rozumu, bo z myśleniem to słabiutko jak na razie. Pewnie jak nie będzie cię stać na jedzenie to przejrzysz na oczy co się stało.

   • mario, idź ty w cho….erę, co…? Po co tu w ogóle jesteś? D…pę zawracasz tylko. W domu nie ma cię kto wysłuchać? P****rzysz jakieś farmazony i tyle. Idź uświadamiać swoich bliskich, a nie mąć ludziom w głowach tutaj. Ekspert z bożej łaski….

  • Krzywa leży na ziemi że nawet szpitale jednoimienne zlikwidowali, a sezon grypowy się już skończył i do następnego nie będzie się działo nic. A i w następnym będzie pic na wodę fotomontaż.

 3. Mario skoro ty jesteś taki rozumny a reszta wg ciebie to głupcy to wytłumacz nam jak ten nasz rząd to zrobił że korona wirus pojawił się na całym świecie .Bo ty uważasz że to kłamstwo ze go nie ma.Ogarnij sie i tymi madrosciami obdarowuj rodzinke bo mnie to juz nudzi.

  • Media ogólnoświatowe należą do tych samych grup, wystarczyło do zrobienia paniki, na zlecenie ogólnoświatowych oligarchów.

  • Gospodarka został rozwalona światowo i jak byś poczytał kto czym jest fed i kto rządzi światem finansów to pewnie byś zrozumiał. To nie nasz rząd. Pan morawiecki do żydowski bankier a pan duda to marionetka wyszkolona w stanach. Jeżeli chodzi o braci szumowiny to poczytaj ile zarobili na tej pseudo epidemii i jakie przekręty ciągle robią. Dalej nie widzisz że to światowy spisek żeby grupa trzymające finanse świata mogła rządzić całym światem? Co to za epidemia na którą umarło mniej ludzi jak na grypę sezonową. Zamknięcie szpitali i środki zapobiegawcze zabiją tysiące razy więcej ludzi jak ta epidemia.

 4. Szkoda szczepić ryja, lemingom nie wytłumaczysz.
  Jak by im kazali skoczyć w przepaść to by to zrobili.

  • Oni już skoczyli i ciągną nas razem z sobą tylko jeszcze na razie im się wyraje że lecą. Jak się zorientują, że padają na zakryty maską ryj to będzie za późno. W zasadzie to wydaje mi się że pora przestać się przejmować i uświadamiać niektórych bo jak ktoś do tej pory nie raczył się zainteresować co się właśnie stało to jego czas właśnie się kończył i ratunku dla niego poza niewolnictwem już nie ma.

   • Ponieważ ziemia obraca się, aby się przemieszczać wystarczy polecieć do góry i poczekać aż się obróci . Będziemy już w innym miejscu .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”