Kolejne przypadki uszkodzenia opon w zaparkowanych pojazdach. Samozwańczy szeryf działa nocą (zdjęcia)

Kierowcy wychodzą rano i zastają swoje auta bez powietrza w kołach. Często opony są też uszkodzone ostrym narzędziem. W ostatnich dniach po raz kolejny do takich przypadków doszło na osiedlu Skarpa w Lublinie.

W ostatnich dniach czytelnicy poinformowali nas o kolejnych przypadkach uszkodzenia opon w zaparkowanych na terenie Lublina pojazdach. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Fantastycznej, a kierowca pozostawionego przed jednym z bloków opla, zastał pojazd bez powietrza w kołach. O sprawie została powiadomiona policja.

Jak wyjaśniają mieszkańcy, nie jest to pierwszy tego typu przypadek w tej okolicy. Zdarzało się już wcześniej, że kierowcy schodząc rano do auta zastawali pojazd z przebitymi oponami. Jak tłumaczą, na tym osiedlu, podobnie jak w większości dzielnic Lublina, występuje problem z brakiem miejsc do parkowania. Podejrzewają, że ktoś w ten sposób, jako samozwańczy szeryf, chce karać kierowców, którzy wg. niego w nieprawidłowym miejscu pozostawili swoje auta. Nadesłano nam również zdjęcia kolejnego auta, które pozostało bez powietrza w kołach.

O podobnych sytuacjach na terenie Lublina pisaliśmy już wielokrotnie. W rejonie ul. Ćwiklińskiej w pojazdach nienależących do mieszkańców nieznana osoba nożem przebijała opony, uszkadzała lusterka oraz zostawiała kartki z pogróżkami. Również przy ul. Słonecznej kierowcy potrafili zastać rano swoje pojazdy bez powietrza w kołach. Raz powietrze było tylko spuszczane, innym razem opony były przebijane.

Zdarzało się, że ciąg zaparkowanych aut był pozbawiony powietrza w kołach. Również w tym przypadku niektóre z pojazdów, te należące do mieszkańców ulicy, były przez sprawcę omijane. Tak samo przy ul. Karmelickiej nieznana osoba przebijała opony, a także przyklejała na samochodach wulgarne naklejki.

(fot. nadesłane – Krzysztof/grupa Lublin – Osiedle Skarpa)

Zobacz również

59 komentarzy

 1. Zapraszam Pana/Panią Szeryf/a na osiedle Krasińskiego.

 2. Kiedyś ktoś sie przyczai i…. spuści powietrze z szeryfa !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem