Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne opady śniegu i mróz. Na termometrach nawet – 15 °C.

Lubelszczyzna pozostaje w dalszym ciągu w zasięgu niżu „Teresa”, którego centrum znajduje się już nad Ukrainą. W kolejnych godzinach wyjdziemy z obszaru jego oddziaływania. Pojawią się kolejne opady śniegu, a na termometrach zobaczymy nawet -15 °C.

Z północy rozpoczął się już spływ chłodnego powietrza do naszego kraju. W sobotę należy spodziewać się rozwoju chmur kłębiastych, przynoszących opady śniegu na terenie województwa lubelskiego.

W nocy z piątku na sobotę prognozowana jest kolejna porcja opadów śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Termometry wskażą od -2 °C do 0 °C.

W sobotę na terenie województwa lubelskiego temperatura kształtować będzie się na poziomie -1 °C do 0 °C. Lokalnie mogą wystąpić słabe opady śniegu.

Noc z soboty na niedzielę minie pod znakiem kolejnych opadów śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Pokrywa śnieżna wzrosnąć może o kolejne 2-4 cm. Bliżej godzin porannych opady zaczną ustawać i pojawi się więcej rozpogodzeń. Z tego względu mogą wystąpić silniejsze spadki temperatury. Termometry najprawdopodobniej wskażą wartości od -2 °C do nawet -10 °C.

W niedzielę mogą wystąpić lokalnie słabe opady śniegu. Jednak nad znacznym obszarem województwa powinniśmy mieć do czynienia na ogół z pogodną aurą. Termometry w ciągu dnia pokażą od -5 °C we wschodniej części regionu do -1 °C w zachodniej części Lubelszczyzny.

W nocy z niedzieli na poniedziałek nastąpi spływ arktycznej masy powietrza. Temperatura kształtować będzie się na poziomie od -8 °C do lokalnie -15 °C. Nie prognozuje się wystąpienia opadów.

2016-12-02 17:54:48
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. -15 to tylko patrzeć tych co będą po zalewie spacerować.

  2. w pałecznicy po zalewie też pewnie będą spacerować

  3. Redakcja az wyszla z biura zdjecie zrobic 🙂 nie napracujcie sie 🙂