Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Były selekcjoner reprezentacji Polski zostanie trenerem Górnika Łęczna?

Andrzej Rybarski nie jest już trenerem piłkarzy Górnika Łęczna. W czwartek na oficjalnej stronie internetowej zielono-czarnych ukazał się komunikat, w którym można przeczytać, że władze klubu podjęły decyzję o przerwaniu współpracy z młodym szkoleniowcem. Jego miejsce może zająć…Franciszek Smuda.

– Po dogłębnej analizie sytuacji zdecydowaliśmy, że takie wyjście będzie najrozsądniejsze dla wszystkich stron. Trener Andrzej Rybarski był z nami trzy i pół roku. Bardzo zapracował na szansę prowadzenia pierwszego zespołu. Dziękujemy trenerowi za wspólne emocje i zwycięstwa. Doceniamy bardzo jego pracę oraz to, że podjął się jej w momencie, kiedy klub przechodzi przez proces różnych zmian. Jesteśmy głęboko przekonani, że przed nim jeszcze wiele sukcesów w karierze trenerskiej, czego z całego serca mu życzymy – mówi prezes Artur Kapelko, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

Tymczasem zdaniem „Przeglądu Sportowego” młodego trenera zastąpić może… Franciszek Smuda! – Franciszek Smuda może wrócić na trenerską ławkę. Z byłym selekcjonerem reprezentacji skontaktowali się działacze Górnika Łęczna, ostatniego zespołu tabeli. Górnicy chcą ratować ligę, więc szukają następcy Andrzeja Rybarskiego, który pracował w Łęcznej od maja 2016 i został zwolniony. Trzy wygrane, pięć remisów dziewięć porażek to bilans najsłabszego…..

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W NASZYM SERWISIE SPORTOWYM – KLIKNIJ W GRAFIKĘ PONIŻEJ

Były selekcjoner reprezentacji Polski zostanie trenerem Górnika Łęczna?

(fot. lubsport)
2016-12-02 18:57:06

8 komentarzy

  1. Hehee…Franek Smuda czyni cuda.. Moze jeszcze Jarzebinki jakis hicior odpala?

  2. Smuda nie trener niech Leczna wylozy wiecej i wezmie Kaseperczaka to i bedzie minimum 2 miejsce

  3. z gów… bicza nie ukręcisz

    • Pewnie ze to sie nie uda, ale dobry trener ktory potrafi zbudowac dobra aure w zespole moze wiele z nim osiagnac, nie majac do dyspozycji klasowych graczy. Jednakowoz Smuda do takich nie nalezy, dosc przypomniec jak chcial Boenischa butelka : cytuje ” pier……” na euro 2012 w meczu z ruskimi bodajze. Przyklad z Legii, dokad sciagali pseudocoachow z Europy , Legia grala niczym neptycy, po przyjsciu Magiery graja dobra pilke.

  4. W Lublinie nie ma i nie będzie dla Górnika atmosfery do grania. Piłka nożna powinna być w pierwszej kolejności dla kibiców. Atmosfera na Arenie jest grobowa, frekwencja również nie lepsza niż w Łęcznej. To wszystko rzutuje na motywację zawodników oraz innych ludzi zatrudnionych w klubie. Szkoda, że polityka grupy Enea w stosunku do Górnika Łęczna chyba nierozerwalnie obecnie łączy się z koniecznością gry zespołu w Lublinie. Kapelko, gdyby nie wyraził zgody na przeniesienie zespołu do Lublina, to Enea odmówiłaby sponsorowania, w związku z czym Górnik już teraz byłby w 4 lidze. Fakt faktem, że przez takie działania pewnych grup ludzi zabija się piłkę nożną na Lubelszczyźnie. To bardzo przykre.

Wiadomości z info112