Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na prawym pasie auta się zatrzymały przed przejściem, ona pojechała dalej. Potrącony nastolatek trafił do szpitala (zdjęcia)

Dojeżdżając do przejścia zignorowała fakt, iż na sąsiednim pasie ruchu stały auta, których kierowcy przepuszczali pieszego. W wyniku tego wjechała w znajdującego się na pasach 15-latka.

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 17 na ul. Wolskiej w Lublinie. Na wysokości budynków PGE potrącony został nastolatek. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 15-latek poruszał się po przejściu dla pieszych. Na prawym pasie zatrzymały się auta, aby go przepuścić, tymczasem jadąca renaultem lewym pasem jezdni w kierunku Drogi Męczenników Majdanka kobieta zignorowała ów fakt i wjechała w pieszego.

Potrącony chłopak został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku. Zablokowany jest jeden pas jezdni.

Na prawym pasie auta się zatrzymały przed przejściem, ona pojechała dalej. Potrącony nastolatek trafił do szpitala (zdjęcia)

28 komentarzy

 1. Wyprzedzanie i omijanie przed przejściami w Lublinie to jest chleb powszedni.
  Nawet policja nie zwraca na to uwagi.

  • Niestety smutna prawda. Każdy wyprzedza każdego bez względu na okoliczności… policja jeżeli przypadkiem jest, odwraca łep, dosłownie -widziałem.

 2. Teraz już będzie obserwował co się dzieje dookoła przejścia.

  • Ciekawe, czy kierującą także ? Czy nadal będzie jeździła jakby z paraliżem mózgu i odninka szyjnego kręgosłupa?

 3. Taaaa RJ
  Tak, rodzina i bliscy czytają i kiedy dostaję taką informację o takich przemyśleniach jak RT to reaguję. Conajmniej dla siebie, bo nie wiem czy Ty potrafisz inaczej. Ale kto wie? A poza tym to ja wiem, kiedy bliska mi osoba jest już bezpieczna i mogę się zająć innymi obszarami ŻYCIA, nie Ty.
  PS Znajomi domyślają się że komentarz napisał ktoś jakby dawny kujon, któremu coś nie wyszło.
  PS Pani, która miała nieszczęście spowodować to zdarzenie, w całej tej sytuacji zachowała się bardzo w porządku i nie zasługuje na pisanie o niej złych rzeczy.

  • 1. Nadal uważam, że wyszukiwanie artykułu o zdarzeniu swoich bliskich i czytanie komentarzy jest dla kompletnych kr3tynów. Bo po primo, z artykułu nie dowiesz się nic więcej niż od p0licji czy lekarzy, po secundo, komentarze obcych osób nie powinny rzutować na sytuację, po tertio na prawdę nie masz pilniejszych zajęć? Zagraj w scr4bble bez planszy, jak ci się nudzi.
   2. Kto się domyśla? Moi znajomi, czy twoi? Poznają mnie po czym? I jaką ma ich opinia dla mnie wartość? Żadną.
   Mam 90% pewności, że w tym opisie bardziej ukazałeś żale do siebie i swoich wyborów, ale o bycie kuj0nem trudno cię podejrzewać.
   3. Nazwanie jej „babą z auta” nie jest bardzo złą rzeczą. Gorsze i bardziej akuratne dla zmotoryzowanej ciemn0ty by się znalazły. I bardziej mnie obchodzi jako uczestnika ruchu, co nawywijała, niż to, że się przy tylu świadkach nie wyparła.

 4. Które przepisy do zmiany?
  Zakaz omijania i wyprzedzania na niekierowanych PdP istnieje od zawsze.

  • Bo widzisz, to powinno być tak – wszyscy powinni móc pojechać/przejść jako pierwsi, żeby jednocześnie za wszystkich myślał i uważał ktoś inny. Wtedy nie będzie wypadków i żaden spieszący się nie będzie na darmo czekał. Prościzna…
   A tak na poważnie, nie rozumiem w tym zdarzeniu ani kierującej, ani pieszego. Bywam kierowcą i pieszym, ale zachowując ostrożność, nigdy nie stanę się uczestnikiem takiego zdarzenia.

  • Tak samo jak zakaz montowania używanych części do auta 😉

 5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Nie wiedziała po prostu,bo ważne że ma piękny zadbany samochód,co ją obchodzi , że stoją samochody na prawym pasie tzn , że lewy pas wolny.

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  A 15 lat to miał prawo tak się zachować,bo to młodość,wystarczy mieć taki nawyk jak z czerwonym światłem , widzę czerwone zatrzymuję się, widzę pojazdy na prawym pasie przed przejściem zrównuje się z pierwszym pojazdem i czekam co będzie dalej,nie wysuwam nosa przed peleton

 7. Ofiara nowych przepisów

Dodaj komentarz

Z kraju