Kliknęła link w SMS-ie, straciła 1200 złotych

Mieszkanka powiatu zamojskiego po kliknięciu linka w SMS-ie straciła 1200 złotych. Policjanci poszukują autorów oszustwa i apelują o zachowanie ostrożności przy transakcjach internetowych.

Mieszkanka powiatu zamojskiego otrzymała na swój telefon SMS-a, z którego wynikało, że jego nadawcą jest firma kurierska. SMS zawierał informację, że wysłana paczka przekroczyła wagę i należy dopłacić 1,16 zł.

Przesłany SMS zawierał link, po jego otwarciu pokazała się informacja o niedopłacie oraz możliwość wyboru sposobu zapłaty. 24-latka nieświadoma zagrożenia ze swojego konta bankowego dokonała przelewu żądanej kwoty.

Jak się okazało po pewnym czasie, z jej konta zniknęło 1200 złotych. Po zauważeniu nieprawidłowości 24-latka natychmiast skontaktowała się ze swoim bankiem, fakt podejrzenia oszustwa zgłosiła również na policję.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

  Cza było uważać, panienko

 2. Jak nie potrafi się zadbać o swoje bezpieczeństwo, to…
  Szkoda sprawcy przestępstwa, bo przez Internetową Świętą Krowę będzie mieć problemy z prawem/policją. To nie wina złodzieja, że doszło do kradzieży, ale ofiary.

  • Już w przedszkolu mówią: nie klikaj w nieznane linki.
   Teraz na poważnie.
   Strata 1200 złotych może okazać się tanią lekcją. Można stracić dużo więcej.

 3. Ciekawe, czym wysyłała paczkę (poczta polska?). Bo wysyłała pewnie jakąś paczkę, skoro tak chętnie dopłaciła „różnicę”. W firmie wysyłającej szukałabym naciągaczy

 4. boże … głupoli nie sieją same rosną …
  nic nie zamawiała, ale kliknąć musiała
  bo jesica dostała esemeska 😛

 5. Trzeba znieść prawo własności.
  Wtedy kradzież nie będzie kradzież.
  Co to da, że jednego złodzieja wsadzimy do więzienia?
  Czy to uchroni przed tym, że znowu kogoś nie okradnie. Albo czy powstrzyma/będzie odstraszać innych złodziei przed popełnieniem podobnych przestępstw.
  Zastanowiłbym się nad wprowadzeniem rozwiązań znanych z innych krajów (gdzie bezpieczeństwo mienia/pieniędzy jest większe) dopiero kiedy poziom zamożności będzie na zbliżonym poziomie. Do tego czasu powinno nadal trwać milczące przyzwolenie na bezprawie.

 6. Franiu , idź do lekarza bo wyrażnie jest z Tobą gorzej

 7. Franiowi nic już nie pomoże …objawy choroby ma tak ewidentne że nawet laik czytający jego komentarze ,gdzie pisze kilka jeden pod drugim ,”dyskutujac ” sam ze sobą ,nie miał by najmniejszych wątpliwosci że gosciu ma coś nie tak z psychiką …

  • Cały czas czytacie i dyskutujecie z tym chorym @Franio a więc jesteście tacy sami, żal mi was.

 8. Hmm. SMS z linkiem by dopłacić za paczkę przeczytała, a autoryzacyjny z banku? pewnie nawet nie spojrzała czego dotyczył przesłany jej kod. A potem płacz i oskarżenia do banku, operatora i nie wiadomo kogo jeszcze. A wystarczyło przeczytać w jakim celu bank przesłał kod do autoryzacji (tam zawsze jest kwota transakcji i rachunek docelowy).

 9. Pomijając już fakt oszustwa, to nawet jakby rzeczywiście firma kurierska stwierdziła niezgodność wagi paczki, to nie jest moja wina i absolutnie nie mają prawa prosić o dopłatę, ja jako zamawiający nie popełniam błędu w wadze, jeśli takie coś miałoby miejsce, to jest wina sprzedającego, lub samej firmy wysyłkowej, więc niech sami dopłacają. Sama treść wiadomości daje do myślenia i zapalenia przysłowiowej czerwonej lampki, cóż naiwność tuczy oszustów.

 10. U tej pani zapewne włosy blond. 🙂

 11. Dyskutanci oburzeni na Frania, daja jasny dowod, że są niewolnikami oszukańczego systemu i matołami. Takie jak opisane oszustwo mozliwe sa w bantustanie. Powazne państwa dbaja o bezpieczenstwo pieniedzy swoich obywateli, maja do tego celu Policje (a nie przemalowane MO) i inne instytucje.
  Niestety postawa dyskutantów typu -to jej wina – wynika wyłącznie z przyzwolenia na kradziez i kultu cwaniactwa, typowgo dla szybkiego awansu spolecznego, niestety.

 12. Frania to bym posadził pomiędzy piotrowiczem,a pawlowicz żeby tam wylewał te swoje sarkazmy.

 13. Widać na zdjęciu .że jest lekko niepełnosprawna.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach