690 680 960

Kilkadziesiąt nowych pojazdów trafi do policjantów w całym kraju (zdjęcia)

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy została wyznaczona do zakupu sprzętu transportowego dla jednostek policji w całej Polsce. Procedury przetargowe wyłoniły dostawcę oraz pozwoliły na zakup 78 sztuk samochodów oznakowanych typu SUV marki Kia Sportage.

Cena samochodu oznakowanego zgodnie z nowym wzorem wynosi 166 480,50 zł. Łączna wartość zamówienia na 78 szt. radiowozów wynosi 12 985 479,00 zł.

Środki finansowe w wysokości 7 265 979,00 zł pochodzą z budżetu policji, a pozostałe, w wysokości 5 719 500,00 zł – pochodzą z Funduszu Wsparcia Policji czyli od lokalnych samorządów. Nowe samochody trafią do komend w całym kraju.

Pojazdy kia sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności cm³ 1598 oraz mocy netto 110 kW. Dodatkowo są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji.

Dostawa tych radiowozów jest pierwszą, która została zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania pojazdów policyjnych przedstawionych na targach Europol w Kielcach w 2022 r.

(fot. Policja)

33 komentarze

 1. Dlaczego nie elektryczne?

 2. Za jaskrawe, za bardzo będzie widać przez krzaki!

  • Oglądaj serial „Policjantki i Policjanci” to zobaczysz iż nowa seria właśnie już ma takie oznakowanie. Myślałem iż to na potrzeby filmu aby odróżnić aktorów od normalnego radiowozu. A tu taki zonk. 😀

 3. Bo oni tym mają jeździć a nie tylko się chwalić

 4. Środek jak w podrzędnym autosanie ale toż to kija

 5. Ciekawe po jakim czasie zaczną się sypać te wyświetlacze we wnętrzu …wytrzyma chociaż okres gwarancji ? Ja prdl w jakim kierunku idzie ta motoryzacja

  • Hehehe jak nie będziesz używał młotka do korzystania to każdy sprzęt elektroniczny (w tym ekrany dotykowe) popracuje znacznie dłużej niż przełączniki analogowe, które zwyczajnie się zużywają mechanicznie. Fakt, jak już padnie, nie naprawisz ze śfagrem WD-40, ale to zmartwienie użytkowników 20-30 letnich aut… Z pewnością nie Policji, która pojeździ kilka lat i zlicytuje auta.

 6. Fundusz wsparcia Policji ??. Co to jest to taka bida ????!!!.

 7. A ileż to palą te nowoczesne fury? Passatino pali 5.5l ON.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…