690 680 960

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego. Strażakom udało się ewakuować psa

We wtorek rano w Rykach doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży z PSP oraz OSP. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło we wtorek przed godziną 10 w budynku mieszkalnym przy ul. Jana Pawła II w Rykach. Straż pożarna przyjęła zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek mieszkalny (bliźniak). Na miejscu interweniowali strażacy z KP PSP w Rykach oraz OSP KSRG Ryki i OSP KSRG Rososz.

Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że ogniem objęty był zadaszony taras i poddasze. Przez wypalone okno tarasowe ogień i dym przedostawał się na trzecią kondygnację. Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej. Instalacja gazu ziemnego została zamknięta, a instalację elektryczną odłączono bezpiecznikami.

W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej strażacy zostali poinformowani o potrzebie ewakuacji znajdującego się w budynku psa. Piesek został ewakuowany i przekazany właścicielom. Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do oddymiania pomieszczeń oraz poddasza, w którym występowało duże zadymienie i wysoka temperatura. Po ugaszeniu ognia budynek sprawdzono kamerą termowizyjną.

Ze względu na rodzaj budynku przez cały czas trwania akcji gaśniczej monitorowano stan dachu i poddasza sąsiedniego budynku. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiedni budynek. W pożarze nikt nie ucierpiał, trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat.

(fot. PSP Ryki)

2 komentarze

  1. Uratowanie psiaka to zawsze dobra wiadomość.

  2. Brawa za uratowanie zwierzaka!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie