Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy trafią w końcu na właściwą drogę. Wprowadzający w błąd znak ma zostać zmieniony

Po naszym artykule dotyczącym znaku, który wprowadza kierowców w błąd, został on tymczasowo zasłonięty. Powiadomiono również zarządcę drogi, przy której się on znajduje.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o problemie kierowców, którzy od strony Lublina chcą dojechać w kierunku Bełżyc czy Opola Lubelskiego. Ci, którzy nie znają tej okolicy, przed kościołem w Konopnicy zauważają znak, który kieruje ich w prawo. Tymczasem od dwóch miesięcy, odkąd oddano do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 747 od Radawca do węzła Węglin, trasa od kościoła w Konopnicy kończy się tuż za lotniskiem w Radawcu.

Kierowcy wjeżdżają więc na „starą” trasę, a po kilku kilometrach, dostrzegają znaki informujące o końcu drogi. O ile dla małych aut nie stanowi to problemu, gdyż mogą bez problemu zawrócić, to gorzej jest z ciężarówkami. W wyniku manewrów zawracania ważącymi minimum po kilkanaście ton pojazdami, niszczona jest zieleń jak też niektóre elementy drogowej infrastruktury. Jak alarmują nasi czytelnicy, część kierowców aut osobowych również powoduje sporo szkód. Zamiast wycofać, wjeżdżają na chodnik i ścieżkę rowerową i dojeżdżają do przebiegającej tuż obok nowej trasy.

Jak wyjaśnił nam Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, znak choć informuje o drodze wojewódzkiej, nie należy do nich.

-Przedmiotowe skrzyżowanie znajduje się w granicach administracyjnych miasta Lublin i organem zarządzającym ruchem na tym skrzyżowaniu jest Prezydent Miasta, a zarządcą drogi jest Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. W związku z tym, wszystkie zmiany wprowadzane w organizacji ruchu, w tym również w oznakowaniu kierunkowym na tym skrzyżowaniu, leżą w gestii tej jednostki, Zmiana przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747 powiązana była z realizacją zachodniej obwodnicy Lublina, przeprowadzonej w całości przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie, a projekt organizacji ruchu dla węzła drogowego Konopnica był w całości zatwierdzony przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, dlatego też Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie nie miał wpływu na jego realizacją. Drogi łączące „stary” przebieg drogi wojewódzkiej nr 747 z jej nowym przebiegiem należą do kategorii dróg gminnych i zarząd nie ma wpływu na ich oznakowanie- wyjaśnia Andrzej Gwozda.

Znak został też tymczasowo częściowo zasłonięty, aby kierowcy nie byli wprowadzani w błąd. Zarząd Dróg Wojewódzkich powiadomił jednocześnie Zarząd Dróg i Mostów oraz Urząd Gminy w Konopnicy o występującym problemie, licząc na szybkie jego rozwiązanie.

(fot. nadesłane)
2017-11-20 18:14:05

 

23 komentarze

  1. Toż już lepiej było całkiem ten znak zdjąć niż obciach sobie robić. Jaki zarządca, taki efekt. Wszyscy w czterech literach obowiązki mają i czekają tylko na wypłatę i nagrody za byle bzdet. Dopiero po artykule się wykazali na co ich stać a to jeszcze nie ostatnie ich dzieła. Miś PO lubelsku.

  2. Jaki jest znak na węźle węglin wjeżdzając do Lublina? Jedzie sie z Opola dojeżdza do ronda i znak LUBLIN I OPOLE prosto. To normlane? No chyba to tylko tłumaczy opisany znak w artykule, dojazd właśnie do kościoła w konopnicy i w lewo po staremu. Dobrze mówie?

  3. znak jest dobrze ustawiony bo tędy również można dojechać normalnie do Opola Lub wystarczy za lotniskiem w Radawcu skręcić w lewo i potem w prawo i można jechać dalej bez zawracania na Opole Lub

  4. Jeszcze jak by tak przeprogramowali światła na tym skrzyżowaniu, bo dalej aby przejechać ul. Kraśnicką do ronda lub w odwrotnym kierunku w godzinach szczytu to swoje trzeba dostać

  5. zgodnie z pompą miały być gotowe drogi, dojazdy dla kibiców do stadionów na Euro 2012. Jechaliśmy z kumplem do Monachium, mieliśmy najnowszą nawigację (niby najbardziej aktualną) walimy na Rzeszów, a tam skręt na nieistniejące drogi, dobrze, że były zapory z hałd piachu… Tu ruch lokalny tez powinien być oznakowany zgodnie z rzeczywistym stanem. Ciekawiło nas natomiast co pomyślą sobie zagraniczni kibice, którzy zmierzą się z naszą rzeczywistością, aktualne mapy, a tu kaszanka

  6. Najwaźniejsze że się udało!

  7. no to może i Bimmer się zorientuje kto wie może da radę

  8. Patrzcie na znaki bo nie wiem w czym problem, do Opola można dojechać i przez Radawiec skrecając w prawo w Konopnicy i można jechac na nową trasę,jeżeli chodzi o oznakowanie to już w samym Radawcu powinien stać znak informujący o trasie na nową drogę

  9. Ale jak jedziesz rowerem to znak był ok 🙂 , wystarczyło za lotniskiem postawić następny i w lewo skierować jadących na nowa drogę, w tych drogach są sami uczeni z właściwej linii

Wiadomości z info112