Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca busa potrącił policjanta, funkcjonariusze strzelali do pojazdu. Zatrzymano dwie osoby (zdjęcia)

W trakcie pościgu potrącony został jeden z policjantów. Funkcjonariusze strzelali do uciekającego auta. Po tym, jak pojazd wpadł do rowu zatrzymano dwóch mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 17 w okolicach Radzynia Podlaskiego. Policjanci starali się zatrzymać do kontroli busa. Kierowca zignorował jednak dawane mu przez funkcjonariuszy znaki. Mundurowi ruszyli w pościg.

Jak nam relacjonowali świadkowie, wszystko wydarzyło się w pobliżu odbywających się w Jaskach dożynek. W pewnym momencie kierowca potrącił jednego z interweniujących policjantów. Wtedy funkcjonariusze zdecydowali się na użycie broni palnej.

Jednak nawet oddane strzały nie sprawiły na kierowcy większego wrażenia. Spowodowały jednak uszkodzenie pojazdu, przez co wpadł on do rowu. Wtedy też policjanci zatrzymali kierowcę oraz podróżującego z nim pasażera.

Jak ustaliliśmy, są to mężczyźni w wieku 25-35 lat. Wyczuwalna od nich była silna woń alkoholu. Obecnie w miejscu zdarzenia trwają czynności, które nadzoruje prokurator. Trwa też ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

 

AKTUALIZACJA:
Interwencja policji rozpoczęła się od zgłoszenia pochodzącego od jednego z mieszkańców na temat poruszającego się drogą busa, który posiadał rozbitą lampę, kierowca pojazdu zaś nie przestrzegał przepisów. Na miejsce skierowany został patrol. Funkcjonariusze dostrzegli auto w miejscowości Gąsiory w gminie Ulan Majorat.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, nie reagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe, uciekał zaś w stronę Radzynia Podlaskiego. W miejscowości Brzostowiec ustawiona została blokada. Tam kierowca wjechał w jednego z funkcjonariuszy potrącając go. Wtedy policjanci oddali w stronę auta strzały.

Jeden z nich przestrzelił oponę pojazdu, w wyniku czego volkswagen wypadł z drogi a następnie przewrócił się na bok. Obaj znajdujący się w pojeździe mężczyźni, jak też potrącony funkcjonariusz zostali przetransportowani do szpitala. Ten ostatni odniósł poważne obrażenia ciała.

Wiadomo już, że kierujący volkswagenem 34-letni mieszkaniec gminy Ulan Majorat był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badań na obecność w organizmie środków odurzających.

Kierowca busa potrącił policjanta, funkcjonariusze strzelali do pojazdu. Zatrzymano dwie osoby (zdjęcia)

(fot. Policja)

36 komentarzy

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    Sodomito pisałem w pośpiechu,a ty jesteś z tych co myślą aby tylko odwrócić uwagę,dla ciebie sodomito nie jest ważne, że policja wykorzystując swoją nieograniczoną władzę pozwala,a wręcz nakazuje prześladować ciężko pracującego człowieka przez wiele długich lat.Dlaczego tak jest,bo światem rządzą znajomości i tacy jak ty ,co robią „zadymienie”,aby tylko odciągnąć uwagę od ważnej sprawy.Sodomita to taki sabotażysta,kpiarz i lekkoduch

  2. ,aa,boKrzycho.paPj

    Jasny Gwincie użycie broni było całkowicie uzasadnione,bo tamten mógł zabić człowieka i to policjanta, każdy sąd przyzna rację policji i jak najbardziej uzasadnione było użycie broni

  3. pewnie mundurowiec po szosie biegał jak zawsze.

  4. Dzisiaj rano w Wojnachach policjant został potrącony przez kierowcę busa, który próbował uniknąć kontroli i uciec. Policjant oddał strzał w kierunku samochodu. Kierowca busa został zatrzymany. W środku samochodu 14 osób nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju. Nikomu z pasażerów pojazdu nic się nie stało – informuje podinsp. Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej policji. Napiszcie całą prawde a nie tylko jej część wygodną dla was!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo