Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kamienica przy ul. Lubartowskiej, w której w kwietniu doszło do pożaru, zostanie wyremontowana

Wczoraj podjęta została decyzja o remoncie, zniszczonej w wyniku pożaru, kamienicy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Prace, które będą sfinansowane z kredytu, mają potrwać do jesieni.

W środę odbyło się zebranie współwłaścicieli kamienicy przy ul. Lubartowskiej 28 w Lublinie, w której w kwietniu doszło do pożaru. Głównym tematem spotkania było określenie zakresu prac odtworzeniowych i sposobu ich sfinansowania. W wyniku głosowania Wspólnota Mieszkaniowa podjęła uchwałę o zaciągnięciu kredytu na kwotę 277 tys. zł, który to zostanie przeznaczony na sfinansowanie rekonstrukcji więźby dachowej i pokrycia dachowego.

Pełnomocnik gminy Lublin, reprezentujący 80% udziałów w nieruchomości, głosował za podjęciem uchwały w tym. kształcie. Wcześniej Wspólnota uzyskała w ramach zawartej polisy ubezpieczeniowej kwotę bezsporną w wysokości 70 tys. zł. Koszt naprawy wszystkich szkód powstałych zarówno na skutek pożaru jak i akcji ratowniczej zgodnie z opracowaną ekspertyzą oszacowano na kwotę 400 tys. zł. Według zapewnień Zarządcy prace mają zostać ukończone na przełomie października i listopada b.r.

Przypomnijmy, do pożaru kamienicy doszło 18 kwietnia b.r. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na poddaszu budynku. Następnie zaczął się błyskawicznie rozprzestrzeniać. Ponad 40 strażaków przez niemal cztery godziny walczyło z ogniem. W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak straty były bardzo duże. Spaleniu uległo mieszkanie na drugim piętrze, jak też całe poddasze i dach.

2017-07-27 16:57:09
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. A co z kamienica która się zawaliła?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo