Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

To już koniec lotów z Lublina do Warszawy

Małe zainteresowanie połączeniem z Lublina do Warszawy spowodowało, że Eurolot zawiesza loty. Od 18 stycznia nie kupimy już biletu do stolicy.

Eurolot rezygnuje z utrzymywania połączeń na trasie Lublin-Warszawa. Wszystko za sprawą niesatysfakcjonujących wyników finansowych. Loty, które odbywały się z Lublina do Warszawy pojawiły się w ofercie lubelskiego lotniska w październiku. W ostatnim czasie zawieszono loty na kilka dni. Samoloty nie latały od 30 grudnia do 5 stycznia.

Połączenie ze stolicą okazało się jednak nierentowne i Eurolot zrezygnował z dalszego latania na tej trasie. Zainteresowani lotami do Warszawy mieli możliwość korzystania z bogatej oferty siatki połączeń na lotnisku Chopina. Jeżeli ktoś wykupił bilet na rejs po 18 stycznia Eurolot zapewnia realizację świadczenia w postaci transportu zastępczego lub zwrotu pieniędzy za bilet.

Decyzja Eurolotu podyktowana jest w głównej mierze względami ekonomicznymi i słabym zainteresowaniem mieszkańców regionu lotami do Warszawy. Połączenia, które nie przynoszą zysku są po prostu likwidowane.

Doskonałe skomunikowanie obu miast przez busy oraz kolej nie wróżyły dobrze połączeniu lotniczemu Lublina z Warszawą. Przewoźnik do tej pory nie podaje oficjalnych danych, to zarówno poranne jak i wieczorne połączenie nie cieszyły się zainteresowaniem pasażerów. Z lotów korzystały pojedyncze osoby.

Póki co Eurolot pozostawia połączenie z Lublina do Gdańska i Mediolanu.

2015-01-12 18:03:58
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. A czego się spodziewali? Droższe bilety trzeba było dać

 2. ktoś tu chyba wczorajszy 🙂 „5 styczni” „do Warszawą”

 3. Świdnik-Bruksela i się odbiją od dna

 4. Ciekawe dlaczego ???
  Przylot z Warszawy 23:30, odlot z Lublina 05:50, dla kogo to połączenie ?

 5. A to dopiero niespodzianka! Ale zaskoczenie!

 6. Główne Centrum Lansu i Podskakiwania z Radości

  Zainteresowanie lotami na tak krótkiej trasie w znacznym stopniu ogranicza zbyt długie procedowanie.
  Jak mam tracić kilka godzin na łaskawe przyjęcie mnie na pokład „bombowca”, a po wylądowaniu na wypuszczenie mnie na wolność, to wolę wsiąść do konkurencyjnego busika, albo pofatygować swój samochód.
  Dotarcie do Stolicy będzie niewiele późniejsze, a przy tym nawet tańsze.

 7. a były loty z lublina do warszawy? w ogóle jest jakieś lotnisko w lublinie?

 8. niech się cieszą że eurolot jeszcze w ogóle lata z problemami finansowymi jakie mają ostatnio

Z kraju