690 680 960

Jutro w Lublinie odbędzie się piknik historyczno-wojskowy. W programie występy artystyczne, inscenizacje i pokaz balonowy

W niedzielę 15 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego, zlokalizowanej przy ul. Zygmunta Krasińskiego w Lublinie, odbędzie się piknik historyczno-wojskowy. Zaplanowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak też dorosłych.

Piknik historyczno-wojskowy odbędzie się z okazji 78. rocznicy Bitwy o Monte Cassino, która to przypada na dzień 18 maja. Organizatorzy, czyli Rada Dzielnicy Konstantynów oraz Szkoła Podstawowa nr 57 im. Jana Kochanowskiego, zaplanowali szereg atrakcji.

W programie znajdują się m.in. występy artystyczne z udziałem: Orkiestry Dętej gminy Głusk, dzieci z Przedszkola nr 48 w Lublinie, uczniów Szkoła Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrowica, Zespołu Wokalnego Pasjonata, Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej, Chóru Copernicus z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, na scenie pojawi się także Krzysztof Dadej.

Będzie też inscenizacja pojedynku w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych a także koncert galowy w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Lublin wraz z solistami. Do tego dochodzi prezentacja historycznej i współczesnej broni oraz pojazdów i sprzętu wojskowego, pokazy tańca, warsztaty historyczne oraz gry i zabawy. Kto zgłodnieje otrzyma poczęstunek z kuchni polowej, a szczególną atrakcją ma być pokaz balonowy.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. materiały organizatora)

5 komentarzy

  1. Cośo Wołyniu może by przytoczyli !

  2. Ma ktoś informację o której będzie pokaz balonowy?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!