690 680 960

Jesienna Dycha do Maratonu już w niedzielę. Będą objazdy komunikacji miejskiej

W najbliższą niedzielę odbędzie się Jesienna Dycha, czyli bieg na dystansie 10 km. Biegacze wystartują i zakończą swój bieg nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.

Trasa biegu będzie posiadała atest PZLA, a jej przebieg jest dobrze znany lubelskim biegaczom z poprzednich edycji biegów z cyklu Cztery Dychy do Maratonu. W biegu może wziąć udział osoba, która najpóźniej w dniu rozgrywania zawodów (tj. 26.09.2021) będzie miała ukończone 16 lat.

W związku z biegiem i związanymi z tym utrudnieniami w ruchu na ul. Krężnickiej i ul. Cienistej obowiązują następujące zmiany w kursowaniu linii nr 8:

1. Kurs z przystanku Okopowa 02 z godz. 11.55 zostanie skierowany objazdem: Okopowa – Lipowa – Narutowicza – Nadbystrzycka – Janowska – Żeglarska
2. Kurs z przystanku Zemborzyce Górne 04 z godz. 12.38 nie będzie zrealizowany.

W zamian za to uruchomiony zostanie dodatkowy kurs ww. linii z przystanku Żeglarska 01 o godzinie 12:48 po następującej trasie:
Żeglarska – Janowska – Nadbystrzycka – Narutowicza – Okopowa

Ponadto w przypadku wstrzymania ruchu przez służby porządkowe autobusy linii nr 25 i 78 będą oczekiwać na możliwość przejazdu i ruszą w dalszą trasę po przebiegnięciu uczestników biegu.

Informacje praktyczne: bieg odbędzie się na atestowanej trasie Pierwszej i Drugiej Dychy do Maratonu, start biegu zaplanowano na godzinę 12:00, limit uczestników to 300 osób, opłata startowa wynosi od 24 września (piątek) – 50 złotych (w tym terminie opłaty będą przyjmowane jedynie gotówką w Biurze Zawodów, jeżeli wcześniej nie zostanie wyczerpany limit zgłoszeń).

Trwają już zapisy na to wyczekiwane przez biegaczy wydarzenie. Wystarczy kliknąć!

(fot. lublin112.pl, mat. org.)

13 komentarzy

 1. Niestety zawody organizuje grupka ludzi nie mających chyba nic wspólnego z bieganiem. Wybór daty 26.09 to strzał w stopę: tego dnia odbywa się Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Półmaraton Kraśnicki. Były apele o inną datę lecz organizatorzy są głusi i ignorują prośby biegaczy. Szkoda.
  Pozdro dla myślących.

 2. zeby przenbiec jeszcze trzebazaplacic 50zl!!!

  • Zasada jest prosta, stajesz normalnie na starcie albo się dołączysz chwilę po starcie i biegniesz, żadnej opłaty nie ma za numer i bieg nie musisz płacić, proste…

   • proste ale skad wymyslili ta oplate jak nagrod nie ma?

   • Opłata 50 zł to jest podatek tlenowy który biegacze zużywają w podwyższonej ilości ale mieści się w tym też opłata za numer a numery nie są byle jakie oraz organizacja czyli sędziowie , chronometrażyści , obsługa prasowa , wozy transmisyjne , helikopter oraz policja.

   • Ostrzegam że ten numer tym razem nie przejdzie . Wszyscy dzicy pseudo biegacze biegnący bez numerów zostaną wyłapani zaraz po starcie obok wodnego komisariatu policji . Nie może być tak by sobie biegać i nic za to nie płacić a inni bulą 50zł .

    • A co mi zrobisz skoro przyszedłem sobie pobiegać po śmieszce nad zalewem. To też mam płacić bo koś biegnie w maratonie i płacił. Może niech każdy biegacz płaci za bieganie po chodniku idąc twoim tokiem myślenia.

 3. 50 zł za chęć biegania?

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas