Jeden skręcał, drugi go wyprzedzał. Alfa romeo uderzyło w przystanek, jedna osoba została ranna (zdjęcia)

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce dzisiaj rano na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm. Samochód osobowy uderzył w przystanek. Nie było utrudnień w ruchu.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 5:30 w miejscowości Chojno Nowe w gminie Siedliszcze w powiecie chełmskim. Na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm samochód osobowy uderzył w przystanek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem 19-letni mieszkaniec gminy Rejowiec wykonywał manewr skrętu w lewo. W tym czasie jednak wyprzedzał go kierujący alfa romeo 35-latek z gminy Wierzbica. Doszło do zderzenia obu pojazdów, w wyniku czego wytrącone z toru jazdy alfa romeo wypadło z drogi po czym uderzyło w przystanek.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Pasażera alfa romeo przetransportowano do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. Nie było większych utrudnień w ruchu.

(fot. nadesłane – Jarosław, policja)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Dwie ślepe ameby spotkały się na drodze. Jedna skręca i nie zdaje sobie sprawy, że jest wyprzedzana, a druga wyprzedza skręcający w lewo pojazd z lewej strony. Obaj popełniają błąd, przy czym bardziej skłonny jestem przypisać winę wyprzedzającemu niż skręcającemu.
  Wyprzedzający zawsze może powstrzymać się przed wyprzedzaniem jeżeli nie ma pewności, że ktoś nie będzie skręcał w lewo. To wyprzedzający ma się upewnić, ze wyprzedzanie jest możliwe do bezpiecznego wykonania.

  • Dołóżmy do tego, że skoro to było miejsce, gdzie można było wykonać manewr skrętu w lewo to pewnie tam było skrzyżowanie, a co za tym idzie podwójna linia ciągła i zakaz wyprzedzania… Wina jest ewidentnie wyprzedającego.

   • A nie mógł skręcać na swoją posesję? Wtedy to nie jest żadne skrzyżowanie i można go wyprzedzać. A wykonujący manewr skrętu też musi się upewnić czy może to bezpiecznie zrobic. Zależy od uszkodzeń pojazdów. Jeśli na VW nie ma uszkodzeń tyłu, to znaczy że zaczął skręcać w momencie kiedy już był wyprzedzany

   • Tam jest przerywana linia i ktoś musiał ewidentnie zjeżdżać na posesję.

  • Co ci ludzie mają z tym wyprzedzaniem… Nie mógł chwili poczekać tylko od razu wyprzedzać?
   Powinno się takich eliminować z dróg na długo.

 2. Hmm dziwne to gdzie skręcał ten młody? Skręcał na przystanek?

 3. Od 01.01.2021 Osoby bezrobotne nie mogą ubiegać sie o wydanie abonamentu dla mieszkańca strefy – Typ ”M”!!!.

 4. jak to zaraz powie jakiś amator przecież właczyłem kierunkowskaz ha ha nawet jeżeli w tym miejscu jest zabronione wyprzedzanie to kierowca pojazdu wyprzedzającego popełnił tylko wykroczenie a sprawcą kolizji jest osoba która zajechała drogę i tyle na temat . A kierunkowskaz do niczego nie upoważnia to tylko informacja dla innych kierujących i nie jest wyznacznikiem pierwszeństwa dotyczy to też rowerzystów którzy wystawią rękę i od razu do
  osi jezdni , raz widziałem takiego co wystawił rękę i w bok TIRa przywalił ale się zdziwił nawet za siebie się nie obejrzał ….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie