Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał za busem i informował policjantów, gdzie się przemieszcza. Świadek miał nosa

35-latek kierujący busem podejrzanie przemieszczał się ulicami Świdnika. Jego zachowanie za kierownicą zauważył świadek i powiadomił policjantów. Jak się okazało mężczyzna siedzący za kierownicą peugeota miał 3 promile alkoholu.

Dzięki godnej pochwały reakcji świadka udało się zatrzymać nietrzeźwego mężczyznę kierującego busem. Świadek zwrócił uwagę na busa marki Peugeot, którego kierujący nie trzymał prawidłowego toru jazdy.

Jego zachowanie na drodze wskazywało, że może być nietrzeźwy. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i cały czas podążał za pojazdem oraz informował policjantów, gdzie obecnie znajduje się kierowca.

– Okazało się, że przypuszczenia świadka były zasadne. Za kierownicą wskazanego samochodu znajdował się 35-letni mieszkaniec gminy Rybczewice, u którego badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenie nawet do 60 tysięcy złotych – informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

6 komentarzy

  1. I bardzo dobrze…tępić pijacka patologie.!!

  2. Menel wcześniej jeździł rowerem. Ale od czasu, gdy kary za kierowaniem rowerem po pijaku przewyższają te za kierowanie samochodem po pijaku lepiej nie jeździć rowerem. Prawdopodobieństwo tego, że policja zatrzyma chwiejnego na rowerze też znaczenie większe niż to, że policja zatrzyma menela kierującego samochodem.

  3. tepic patole pijakow

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo