Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Złodziej mocnego piwa namierzony. Dziś prokurator zadecyduje o jego losie

31-letni mieszkaniec Lublina odpowie przed sądem za dwie kradzieże rozbójnicze oraz kradzież zuchwałą. Mężczyzna nie zamierzał płacić za mocne piwa. Gdy pracownicy sklepów próbowali interweniować, stawał się agresywny.

W ostatnim czasie na terenie Lublina doszło do dwóch kradzieży rozbójniczych. Sprawca w obu przypadkach wszedł do sklepu i wziął z półek alkohol. Następnie próbował wyjść, nie płacąc za towar. Co więcej, podczas próby zatrzymania był agresywny.

– W obu przypadkach zauważyli go pracownicy, którzy od razu zainterweniowali. Wówczas złodziej stał się agresywny i zaczął stosować przemoc. Następnie uciekł. Zgłoszenia wpłynęły na I i IV komisariat. Funkcjonariusze bez trudu namierzyli amatora alkoholi. 31-latek trafił na „czwórkę”, tam policjanci udowodnili mu jeszcze jedno przestępstwo, do którego doszło latem. Wówczas mężczyzna dokonał kradzieży zuchwałej, a jego łupem padło również mocne piwo – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W czwartek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie zostanie przesłuchany i zapadnie decyzja o jego dalszym losie. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat więzienia.

9 komentarzy

 1. piwo mieszana z espirytem syf

 2. Do PiS ok: „piwo mieszana ? ?Polska język -trudna język ?

 3. Niebywały rzecznik policji

  Trafił na czwórkę, potem zrobił dwójkę.

 4. Kradzież zuchwała to jest „tylko” wykroczenie.
  Za to kradzież rozbójnicza to już jest przestępstwo.

 5. Te tataruskie dzbany to mają łeb

 6. Wystarczyłaby chłosta. 100 batów na goły zadek bez prawa do pomocy lekarskiej. Publicznie, na litewskim.
  Następnego razu by nie było.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport