690 680 960

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Idealnie rozdzielone, pogrubione i wydłużone rzęsy to marzenie każdej kobiety. Na szczęście producenci kosmetyków oferują tak duży wybór różnorodnych tuszów, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jakie kryteria przyjąć podczas zakupu? Oto nasze podpowiedzi.

Nie wszystkie kobiety codziennie wykonują pełny makijaż, lecz z pewnością większość z nich sięga po maskarę, by choćby delikatnie podkreślić rzęsy. Tyle wystarczy, by bez wstydu wyjść z domu. Myślisz: tusz, nic wielkiego, wybór odpowiedniego to żadna filozofia. Otóż nic bardziej mylnego. Drogeryjne półki wręcz uginają się od kolorowych opakowań o różnych kształtach kuszących swoimi właściwościami. Producenci bardzo często obiecują gwiazdkę z nieba, więc zachęcone, podejmujemy (w naszym przekonaniu) właściwą decyzję. A potem okazuje się, że zamiast spektakularnego spojrzenia mamy do czynienia z zaledwie nieśmiało podkręconymi włoskami. Jak znaleźć w gąszczu kosmetycznych cudowności coś wartościowego? Czas poszerzyć swoją makijażową wiedzę!

 

Szczoteczka – przyjrzyj się jej uważnie

Okazuje się, że o wiele ważniejsza od formuły maskary jest szczoteczka. Jej kształt, rozmieszczenie grzebyków oraz tworzywo, z którego została wykonana, mają ogromny wpływ na to, jak rozprowadza produkt na włoskach, czy ich nie skleja i nie tworzy grudek. Te najbardziej precyzyjne, przypominające z profilu stożek, są w stanie dotrzeć do kącika oka i podkreślić najmniejsze rzęski. Końcówki wygięte w łuk unoszą i podkręcają przy jednym pociągnięciu. Z kolei okrągłe główki są niezastąpione do malowania dolnych kępek. Dużą popularnością cieszą się też szczoteczki silikonowe, które perfekcyjnie rozczesują i wydłużają, zapewniając maksymalne pogrubienie.

 

Rodzaje tuszów do rzęs

Pomyśl, jaki efekt chcesz uzyskać po nałożeniu maskary. Na rynku dostępne są kosmetyki wydłużające (zawierające specjalne włókna, które dodają włoskom kilka milimetrów), pogrubiające (ich rolą jest zagęszczanie, dzięki czemu wydaje się, jakbyś miała więcej rzęs) oraz podkręcające (efekt jak po użyciu zalotki). Istnieją także tusze typu 3 w 1 łączące wszystkie właściwości wyżej wymienionych produktów, które, według zapewnień producentów, są w stanie zastąpić sztuczne rzęsy.

 

 

Makijaż odporny na wilgoć

Kobiety prowadzące aktywny tryb życia, ćwiczące na siłowni i uczęszczające na basen mają duży wybór maskar wodoodpornych. Co to właściwie oznacza? W składzie kosmetyków znajduje się o wiele mniej wody, a więcej olejów roślinnych, polimerów i wosków, które po nałożeniu na rzęsy zmieniają się w szczelną powłokę odporną na rozmazanie. Taki makijaż nie wymaga poprawek nawet w kontakcie z wilgocią, potem czy… wielkim wzruszeniem. Jeśli więc szukasz tuszu idealnego na randkę w kinie, który wytrzyma nawet łzy – oto rozwiązanie!

 

Gdy jesteś alergikiem

W sytuacji, gdy w grę oprócz walorów estetycznych wchodzą także zdrowotne, liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo stosowania. Dlatego do alergików, osób noszących szkła kontaktowe lub posiadających wrażliwe oczy producenci kierują Tusze do rzęs z formułami hipoalergicznymi. Oznacza to, że nie zawierają składników uczulających, groźnych związków chemicznych mogących powodować zaczerwienienia wokół oczu, łzawienie, szczypanie i pieczenie, a także groźniejsze powikłania. Przeważnie w składach umieszczane są łagodne ingrediencje na bazie ekstraktów roślinnych. Produkty te przechodzą także szczegółowe badania okulistyczne.

 

 

Do słabych i kruchych rzęs

Producenci coraz częściej udoskonalają formuły kosmetyków, wzbogacając je o składniki pielęgnujące, które można spotkać w różnego rodzaju odżywkach. Dzięki temu podczas wykonywania makijażu zadbasz także o wzmocnienie słabych i kruchych włosków, które np. nadmiernie wypadają. Jakie cenne komponenty możesz znaleźć w składach? Keratynę (regeneruje i odżywia), oleje arganowy, kameliowy, marula, jojoba, z oliwek (nawilżają, nabłyszczają), a także glicerynę.

 

Pamiętaj, że nawet najdroższa maskara nie będzie w stanie spełniać swojego zadania, jeśli nie zadbasz o jej właściwe użytkowanie i przechowywanie. Zawsze szczelnie zakręcaj buteleczkę, a w trakcie malowania staraj się nie wtłaczać niepotrzebnie powietrza do środka tuszu.

 

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas