Jak dbać o drukarkę i jakie tusze wybrać do Brother DCP-J105?

Firma Brother staje się coraz bardziej rozpoznawalnym graczem na polskim rynku drukarek. Szczególnym zainteresowanie cieszy się model DCP-J105. Aby urządzenie służyło jak najdłużej, należy odpowiednio o nie dbać oraz korzystać z  materiałów eksploatacyjnych wysokiej jakości. Jak dbać o drukarkę oraz jaki tusz nada się do tego konkretnego modelu?

Odpowiednia drukarka jest bardzo przydatnym elementem każdego gospodarstwa domowego lub mniejszej czy większej firmy. Drukowanie dokumentów lub zdjęć w profesjonalnym punkcie może być bardzo drogie, dlatego zainwestowanie w drukarkę może być bardzo opłacalne. Dodatkowym atutem jest permanentna dostępność drukowania, podczas gdy w punktach drukowania można to zrobić tylko w czasie jego otwarcia.

Brother DCP-J105 – wydajność

Model ten jest bardziej urządzeniem wielofunkcyjnym niż samą drukarką. Dedykowany jest do środowiska domowego oraz niewielkich biur. Urządzenie zostało wyposażone w możliwość drukowania, skanowania oraz kopiowania. Drukowanie przebiega w technologii atramentowej. Dodatkowo umożliwia ono komunikacje za pomocą bezprzewodowego interfejsu Wi-Fi. Szczególną zaletą drukarki jest jej wydajność w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Dzięki temu jest ona bardzo tania w eksploatacji.

Prędkość druku w tym modelu jest bardzo satysfakcjonująca, ponieważ wynosi:

 • do 27 stron na minutę w przypadku druków czarno-białych,
 • do 10 stron na minutę w przypadku druków kolorowych.

Jest to prędkość w zupełności wystarczająca w domowych zadaniach lub w niewielkiej firmie. Podajnik papieru ma miejsce na 100 arkuszy papieru, co również jest ilością zupełnie wystarczającą i pozwala na długi okres czasu bez konieczności uzupełniania pojemnika.

Urządzenie Brother DCP-J105 otrzymuje bardzo pozytywne opinie od użytkowników, m.in. ze względu na niski pobór energii i świetną wydajność.

Brother DCP-J105 – jakie tusze wybrać?

Drukarka ta uważana jest za wyjątkowo wydajną, co wynika z dużej wydajności tuszów do niej przeznaczonych. Są to tusze o dużej pojemności oraz stosunkowo niskiej cenie. Tusze do Brother DCP-J105 to modele:

 • LC-525 CMY,
 • LC-529 BK.

To, co jest istotne, to fakt, że każdy kolor tuszu posiada swój osobny pojemnik, przy czym pojemnik z tuszem koloru czarnego posiada największą objętość. Tusze posiadają wydajność o wielkości 2 400 stron w przypadku koloru czarnego oraz 1 300 stron w przypadku tuszów kolorowych. Jest to ogromna różnica w porównaniu do wydajności na poziomie 200 stron w przypadku rozwiązań konkurencyjnych.

Opinie o tuszach do Brother DCP-J105 jasno wskazują, że to produkty najwyższej jakości.

Jak dbać o drukarkę Brother DCP-J105?

Aby drukarka działała bez zarzutu przez długie lata, należy ją odpowiednio konserwować. Najważniejszym elementem jest regularne czyszczenie jej wnętrza, ponieważ z czasem mogą się w niej gromadzić różne zanieczyszczenia, na przykład w postaci kurzu. Nagromadzenie kurzu może spowodować zacinanie się urządzenia lub nawet poważne uszkodzenia.

Kolejną potencjalnie problematyczną kwestią jest możliwość zastygnięcia tuszu w przypadku niekorzystania z funkcji drukowania przez dłuższy czas. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest regularne korzystanie z funkcji drukowania urządzenia, w ten sposób tusz do drukarki Brother DCP-J105 nie powinien ulec zastygnięciu. Jednak jeżeli już taki problem się pojawi, niestety konieczna jest wymiana kartridża na nowy.

Następną praktyką, która jest godna polecenia i pomoże utrzymać drukarkę w stanie nienaruszonym, jest korzystanie z niej według zaleceń producenta. Czyli na przykład nieumieszczanie w niej zbyt dużej ilości kartek papieru, ponieważ urządzenie może po prostu się zaciąć. Warto również korzystać z tuszów oryginalnych, gdyż tylko w ten sposób mamy gwarancję poprawnego działania funkcji drukowania.

Istotne jest również regularne instalowanie aktualizacji oprogramowania. Producent regularnie wypuszcza darmowe aktualizacje, które zawierają poprawki bezpieczeństwa, optymalizacji czy też rzadziej funkcjonalności. Warto je instalować, szczególnie dla kwestii bezpieczeństwa i cieszyć się w pełni sprawnym urządzeniem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach