Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł”. Po chwili straciła kilka tysięcy złotych (zdjęcia)

Mieszkanka powiatu krasnostawskiego straciła blisko 6000 złotych. Na komunikatorze otrzymała prośbę od oszustki podającej się za jej córkę o opłacenie jej zakupu nowego telefonu. Kobieta tłumaczyła, że pisze z innego numeru ponieważ stary telefon wpadł jej do toalety.

Do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zgłosiła się 57-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego, która padła ofiarą oszustów internetowych. Na jednym z komunikatorów otrzymała wiadomość z obcego numeru telefonu. Rozmówca przekonywał kobietę, że jest jej córką, a pisze z innego numeru telefonu ponieważ stary wpadł do toalety i nie działa. Oszustka poprosiła o wykonanie dwóch przelewów w celu opłacenia zakupu nowego telefonu.

– Pokrzywdzona dzwoniła do swojej córki, chcąc zweryfikować te informacje jednak ta miała wyłączony telefon, dlatego kobieta założyła, że historia jest prawdziwa. Wykonała dwa przelewy na wskazany numer konta i tym sposobem straciła blisko 6000 złotych. Po fakcie 57–latce udało się dodzwonić do córki, wtedy już wiedziała, że padła ofiarą oszusta – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Policjanci apelują, żeby każdorazowo, gdy ktoś prosi nas o pomoc finansową sprawdzać, czy w rzeczywistości to na pewno ta osoba, za którą się podaje. Nie działajmy pod presją czasu. Zawsze wykonajmy połączenie samodzielnie do tej osoby bądź innego bliskiego, który może potwierdzić przekazane nam wiadomości.

„Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł”. Po chwili straciła kilka tysięcy złotych (zdjęcia)

fot. Policja Krasnystaw

„Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł”. Po chwili straciła kilka tysięcy złotych (zdjęcia)

fot. Policja Krasnystaw

16 komentarzy

 1. Grażyna turbina

  Cymbalstwo zupełnie jak w kościele. Ktoś tam dzieś tam kiedyś słyszał że podobno, potem oddaj kasę i nara 😀

  • Skończyłaś już dyżur w agencji?

  • No cóż cymbalstwo tej pani potwierdzę, jeno porównanie trochę nietrafione, chyba że chodziło Ci o samego siebie w tym kościele.

   • Grażyna turbina

    Tak właśnie. Ja w kościele klęczę co niedzielę i głową też żarliwie stukam o beton

 2. mieszkanka powiatu i wszystko jasne ,

 3. Babciu, czemu masz takie duże uszy?
  – Żeby, Cię lepiej słyszeć!
  – A czemu masz takie wielkie ręce?
  – Żeby móc cię przytulić mocno
  – Babciu, a czemu masz takie czerwone oczy?
  – Od spawania, Dziewucho… Od tego spawania…

 4. Blokuję wszystkie nr dzwoniące do mnie, trzymam dystans społeczny, unikam ludzi, bo to samo chodzące zło. Nie ufam nikomu. W takich chorych czasach żyjemy.

 5. Mieszkańcy Krasnego Jorku to z urodzenia de(*bi)le

 6. alel dzbany

 7. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

  „Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł” – dobre hasło. Jak się ma odłożoną forsę na taką „wpadkę” to i chęć zakupu nowego telefonu (za 6000) jest natychmiastowa.
  Zwłaszcza u głupich.

 8. Matkom Polkom jezdem ! (nie chcem, ale muszem)

  Gdybym ja usłyszała: „Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł”, to powiedziałabym: „Teraz go, spłucz, umyj się idź do pracy zarób na nowy”.

 9. „Telefon mi do ubikacji wpadł”… do podcierania się służy papier, a nie telefon.

 10. 6 patoli za telefon, wow. dobrze im tam na wsi UE płaci dopłatami, ja mam telefon za 600 złotych i pół roku zbierałem na niego

Dodaj komentarz

Z kraju