Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

12-latka po potrąceniu poleciała w powietrze. Groźny wypadek na przejściu (zdjęcia)

W minioną środę na jednym z przejść dla pieszych w Chełmie doszło do groźnego wypadku. W zdarzeniu poszkodowana została 12-latka, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku zdarzenia doszło w minioną środę około godziny 16.00 na ulicy Rejowieckiej w Chełmie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziecka na przejściu dla pieszych. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem 72-latek z powiatu chełmskiego potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 12-latkę. W wyniku tego zdarzenia dziewczynka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala, gdzie pozostała na obserwację. Policyjne badanie alkomatem wykazało, ze kierujący był trzeźwy – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Szczegółowe okoliczności, w których doszło do potrącenia są wciąż wyjaśniane. Całe zdarzenie zarejestrował pobliski monitoring. Nagranie zostało zabezpieczone przez policjantów.

– Apelujemy o ostrożność i skupienie uwagi za kierownicą. Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych każdy kierujący zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Przestrzeganie tej zasady jest bardzo ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze osób pieszych. Nieuwaga, nadmierna prędkość czy też gwałtowne manewry przed przejściem dla pieszych mogą mieć tragiczne skutki – dodaje komisarz Ewa Czyż.

12-latka po potrąceniu poleciała w powietrze. Groźny wypadek na przejściu (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

12-latka po potrąceniu poleciała w powietrze. Groźny wypadek na przejściu (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

12-latka po potrąceniu poleciała w powietrze. Groźny wypadek na przejściu (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

27 komentarzy

 1. Co z tego, że był trzeźwy, jak ma prawo jazdy od 50 lat i od tego czasu przepisów sobie nie uaktualniał?
  Wzrok już nie ten, słuch i czas reakcji to samo. Trzeźwy jeździ tak, jak młody pijany.

 2. Dziadek oddej lejce!

 3. Rejowiecka ma ograniczenia prędkości od 40 do 60km/h ale tam mało kto tyle jedzie. Najszybsze są ciężarówki co jadą tam średnio 80km/h i ałdice spychające i mrugające światłami. Przeście dla pieszych tam co chwile. Niektórzy piesi wychodzą zza ekranów bo tak zaprojektowane są przejścia ale kierowcy mają to gdzieś i jadą jak najszybciej żeby wygrać wyścig do następnych świateł.

 4. 12-latka po potrąceniu poleciała w powietrze – Jak widać w Polsce latać każdy może, choć jeden to robi lepiej a inny gorzej.

  • Kiedyś jak ktoś nie miał nic do powiedzenia, to milczał. Jak powiedział coś głupiego lub chamskiego, to dostawał w papę od starszego. Tak działała socjalizacja zwana wychowaniem. Teraz różne indywidua dorwały się do klawiatur, ledwo nauczyły się pisać i puszczają bąki w sieci.

 5. kierowca bombowca

  Kierowcy w żaden sposób nie bronię i nic go nie usprawiedliwia , ale przepis z pierwszeństwem jest dla mnie idiotyczny z powodu , że ludzie nie używają mózgu i już mają zakodowane że wchodzą na przejście w ogóle nie rozglądając się bo usłyszeli że mają pierwszeństwo. Już kiedyś pisałem tu na L112 że jak się fama rozejdzie o pierwszeństwie to liczba wypadków z pieszymi będzie rosła i obym tylko był złym prorokiem.

  • bilu, pieszy od zawsze miał pierwszeństwo na pasach ale nie przed.

   • kierowca bombowca

    Bil to cię niestety zrobił . przeczytaj ze zrozumieniem , wyraźnie pisałem wcześniej że nie popatrzą nawet tylko pchają się pod koła , gdzie napisałem że pieszy kiedyś nie miał pierwszeństwa na pasach.

  • Zapomniałeś o używaniu mózgu przez kierowców.

 6. Dziadek po prostu nie zna nowych przepisów, że pieszy ma pierwszeństwo na pasach. Dobrze, że stracił prawo jazdy. Mam nadzieję, że na zawsze.

 7. Dalej wmawiajcie pieszym, że mają bezwzględne pierwszeństwo na PdP. Co z tego, że masz pierwszeństwo jak idiota cię rozjedzie? Widzisz, że się nie zatrzymuje to nie właź jak ci życie miłe. Idiotów nie brakuje, a życie ma się tylko jedno.

Dodaj komentarz

Z kraju