690 680 960

Groźny wypadek podczas przebudowy linii kolejowej. Mężczyzna spadł z mostu, na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR

Do szpitala trafił jeden z mężczyzn pracujących przy przebudowie szlaku kolejowego z Lubartowa do Parczewa. Mężczyzna spadł z mostu. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 9 w miejscowości Chlewiska koło Lubartowa. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku przy pracy, w którym to mężczyzna spadł z mostu nad rzeką Wieprz. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wstępnie ustalono, prowadzono tam prace związane z modernizacją linii kolejowej. W ramach inwestycji odnawiana i wzmacniana jest stalowa konstrukcja 5-przęsłowego, mającego blisko 200 metrów długości mostu. W pewnym momencie jeden z pracowników spadł z z wysokości ok. 5 metrów.

Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Jak nas poinformowano, 27-latek doznał m.in. urazu kręgosłupa. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku. O zdarzeniu miała też zostać poinformowana Państwowa Inspekcja Pracy.

(fot. PKP PLK / zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. A później się dziwić że remontują 5 lat jak te w Lublinie…

  2. tu chlopaki pracuja w swieta i po nocach, wiem bo mieszkam blisko

  3. ciężka i trudna praca – rzadko kiedy adekwatnie wynagradzana – bo ci inteligentni za biurkiem muszą swoje wziąć jak i dla prezesów musi zostać…
    15 lat pracowałem na budowie teraz pracuję za biurkiem jako inżynier za mniejsze pieniądze niż miałem na budowie – mówię co wiem, wiem jak jest

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli