690 680 960

Duża awaria wodociągowa w Lubartowie. Część mieszkańców bez wody

Lubartowskie służby miejskie pracują nad usunięciem dużej awarii wodociągowej. Do części mieszkańców Lubartowa, od kilku godzin, nie jest dostarczana woda.

Jak informują służby miejskie, dzisiaj od godzin porannych trwa usuwanie awarii sieci wodociągowej w Lubartowie. Równocześnie uszkodzeniu uległy dwa odcinki wodociągu.

Pierwszy w ul. Kopernika, który zasila całą wschodnią część Osiedla Kopernika, tj. ulice Kosmiczną, Ciołkowskiego, Astronautów, Heweliusza, Gen. Andersa, Gen. Maczka, Bohaterów Monte Cassino, Wojska Polskiego, Polarną, Księżycową. Drugi zaś w ul. Wandy Śliwiny, zasilający ul. Mikołaja Reja, Wandy Śliwiny, Przechodnią, Słoneczną, Różaną.

– W celu jak najszybszego usunięcia awarii na miejscu pracuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Mieszkańców prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Awarie sieci wod-kan w okresie jesienno-zimowym są niestety częstym zjawiskiem spowodowanym zmianami temperatury, a tym samym przemieszczaniem się gruntu – informują służby miejskiej.

Przed godziną 14 udało się przywrócić dostawy wody na os. Kopernika.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. „awarie spowodowane są przemieszczaniem się gruntu „….hmm o ile mi wiadomo to Lubartów jak i wiekszość naszego kraju nie lezy na żadnym obszarze „sejsmicznie aktywnym ” .Nie było tez do tej pory żadnych wiekszych dwucyfrowych mrozów ,gdzie ziemia mogła by zamarzać na wiecej niż kilka ,kilkanascie centymetrów .To o jakim „przemieszczaniu sie gruntu ” tu mowa ? Bez sensowne tłumaczenie

  2. Roobin(nie hoody)

    W przypadku ul.Kopernika awaria nastąpiła ok 22 w nocy. Uszkodzeniu uległo przyłącze do nowego budynku. Przemieszczanie gruntu może mieć związek ze złym jego zagęszczeniem w trakcie wykonania przyłącza, a pora roku nie ma nic do tego, ponieważ nie było jeszcze tęgich mrozów. Pozdrawiam.

  3. Ależ prezes spółdzielni będzie miał haka na radnych i burmistrza. Już to słyszę uszami wyobraźni w piątek: „burmistrz zamiast pilnować aby grunt w Lubartowie się nie przemieszczał to zajmuje się podwyżkami diet….. A może to sabotaż ze strony burmistrza i radnych Wspólnego Lubartowa, tak oni przesunęli grunt?”

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ