Gdzie lublinianie spędzają weekend majowy?

W domu, na uroczystościach, na grillu u znajomych, a może na wyjeździe? Jeżeli tak to gdzie? Postanowiliśmy sprawdzić, które turystyczne miejscowości naszego województwa były w piątek najbardziej oblegane przez turystów.

Palma pierwszeństwa przypadła Kazimierzowi Dolnemu, który dosłownie przeżywał oblężenie przyjezdnych. Korki zaczynały się kilkaset metrów przed centrum, zatłoczone parkingi po których ciężko było przejść a co mówić wepchnąć jeszcze auto. Rynek dosłownie pełny ludzi i wszędzie kolejki – oto obraz piątku w Kazimierzu Dolnym.

Kolejna miejscowość to Nałęczów, w którym park zdrojowy również pękał w szwach od ilości spacerowiczów a po słynne lody trzeba było swoje odstać w kolejce. Nie mniej osób postanowiło odwiedzić zamojski ogród zoologiczny, który w ten weekend zanotował największą liczbę zwiedzających od początku roku.

Sporo osób zdecydowało się również spędzić weekend na Roztoczu, Szczebrzeszyn oraz Zwierzyniec ściągnęły tysiące osób. Dużo spacerowiczów można było spotkać na trasie rezerwatu Szum czy też w okolicach stawów Echo.

Zawiodły natomiast jeziora. Nad wodą były tylko pojedyncze osoby a większość punktów gastronomicznych z racji braku klientów zamkniętych zostało wcześniej niż zapowiadano. Choć trasa w kierunku Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego nie należała do opustoszałych, to większość osób udawała się dalej, w stronę Poleskiego Parku Narodowego gdzie odbywały się dni otwarte a przewodnicy za darmo oprowadzali po parku.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online