690 680 960

Dzisiaj ruszyły pierwsze wypłaty w ramach programu „Dobry Start”

W poniedziałek, 18 lipca, do rodziców trafiły pierwsze tegoroczne wypłaty świadczenia na wyprawki szkolne w ramach programu „Dobry Start”. To 300 zł na każdego ucznia szkoły.

Wnioski, które wpłyną do końca wakacji, Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpatrzy maksymalnie do 30 września. Jeżeli rodzic nie popełnił w zgłoszeniu błędów i wszystkie dane zgadzają się z rejestrami państwowymi, to środki trafią do niego znacznie szybciej. ZUS wypłacił już w poniedziałek 112 tys. świadczeń 300+. We wtorek pieniądze trafią do opiekunów kolejnych 177 tys. uczniów.

Informacje o przyznaniu 300+ instytucja umieszcza na profilu klienta w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). W najbliższych dniach kolejne grupy rodziców mogą spodziewać się takiej wiadomości na swoim koncie w PUE. Dostaną powiadomienie o tym fakcie również na adres mailowy, który podali we wniosku.

– Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – zapowiada prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Jeśli we wniosku są błędy lub braki, to Zakład skontaktuje się z opiekunem ucznia, by wyjaśnić sprawę. Odpowiednie wezwanie umieści na profilu klienta w PUE i powiadomi o tym rodzica SMS-em.

Wnioski o „Dobry Start 300+” można składać od 1 lipca do końca listopada. Są tylko elektroniczne. Można je przesłać jednym z trzech kanałów – przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość internetową lub portal Empatia. Dotychczas rodzice z województwa lubelskiego złożyli wnioski o 300+ na 83 tys. uczniów.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każdego ucznia szkoły w wieku do 20 lat. Jeśli uczeń ma orzeczoną niepełnosprawność, to 300+ może otrzymywać do 24 roku życia. Szacuje się, że z programu skorzysta w tym sezonie ponad 4,4 mln dzieci.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. to rozdawnictwo + i inne dekodery, tv, 14, 15 18 stki itp itd! zruinuje nas! zrozumcie ludzie to nie rząd wam daje tyle MY podatnicy płacimy na te wasze patolowe dodatki ! inflacja szaleje i bedzie szaleć … a najlepsze jest to że biorą to wszyscy, lewacy, pełowcy pisowcy tęczowi ! a co ja dajoo to brać! i potem potajemnie przed rodziną i znajomymi będą głosować na pis ! choree!

  2. dziwne teraz jest taki dostatek za czasów pisu, kiedyś jak było bardzo źle za czasów po, i nie było patowypłat, dzieci wychowywały się i dorastały, teraz jakby nie pato wypłaty w okresie miodu płynącego polską krainą, jak nie dadzą 500+ 300 + wyprawki + chrust+ trzynastki, trzernastki, pietnastki osiemnastki to nie uda sie wychować dziecka bo nie ma kasy. przeciez taki dobrobyt ludzie z zagranicy wracają bo tak w PISlandii dobrze

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas