690 680 960

Dzięki zbiórce KUL udało się zakupić ambulans dla szpitala im. Jana Bożego w Lublinie (zdjęcia)

Katolicki Uniwersytet Lubelski kilka dni temu zorganizował zbiórkę pieniędzy na ambulans dla szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. W ciągu 9 dni udało się zebrać potrzebną kwotę i zakupiono pojazd.

W ciągu 9 dni prowadzonej przez KUL zbiórki, dzięki darczyńcom, udało się zebrać ponad 100 000 zł na zakup ambulansu dla Szpitala im. Jana Bożego.

– Z ogromną radością i satysfakcją pragnę poinformować, że nasza wspólna JAZDA Z POMOCĄ dla Szpitala im. Jana Bożego dotarła do celu. Dzięki Państwa niezwykłej hojności na koncie zbiórki zgromadziliśmy ponad sto tysięcy złotych. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom, członkom społeczności akademickiej KUL, przyjaciołom Uniwersytetu i ludziom dobrej woli, którzy wsparli tę ważną inicjatywę. Dzięki temu będziemy mogli przekazać szpitalowi samochód przeznaczony do transportu sanitarnego. Chcę potwierdzić deklarację, że również Uniwersytet przekaże środki na cel wskazany przez szpital – poinformował Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński

Dzisiaj nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdu Szpitalowi im. Jana Bożego w Lublinie. Uroczystość przekazania ambulansu odbyła się przed kościołem akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tam pojazd został poświęcony i od jutra będzie mógł służyć chorym, głownie dzieciom. Jak przekazał dyrektor szpitala Tadeusz Duszyński, ambulans będzie wykorzystywany nie tylko do transportu chorych, ale także do przewozu próbek do badań, krwi, czy testów. W dobie walki z koronawirusem do duże wsparcie dla placówki medycznej.

Naszej zbiórki nie zamykamy – Szpital im. Jana Bożego można w dalszym ciągu wspierać – każda dodatkowa złotówka zostanie przeznaczona na wskazany przez szpital cel, o czym Państwa poinformujemy – dodaje rektor KUL.

(fot. KUL)

11 komentarzy

 1. A co brakowało im karetek. Po co im karetki skoro nie pracują i nie przyjmują pacjentów. Na jaczeskiego nie leczy się ludzi tylko ustawia na korytarzach paczki z darami. To jakaś kpina. Ludzie nie mają pomocy w potrzebie przez pseudo epidemie. Jeden test kosztuje nas podatników 580 zł i to jest dopiero biznes. Chorzy niech umierają w domu bo do szpitala ich nie przyjmiemy na operacje. Lekarze przychodzą co drugi dzień do pracy na zmiany i nic nie robią na dyżurach. Pora się wreszcie ogarnąć i zobaczyć co z nami robią bo w usa to już nawet ludzi z wypadków samochodowych wpisują na listę wirusa żeby uwiarygodnić rozwalenie gospodarki. Popatrzcie na dziadków i babcie bo za pół roku nie będzie dla nich rent i emerytur. Tak nas wspaniały rząd załatwi, a następnie przyjadą żydzi którym pan duda dał w tamtym roku obywatelstwa ( 30 tysięcy} żeby mogli bezkarnie wykupić od nas bankrutów wszystko co jeszcze było nasze. Chciał bym się mylić, ale jakoś na to nie wygląda.

  • Najpierw sprawdź, potem pomyśl, dopiero na końcu pisz.

   • Sprawdziłem. 300 osób umarło podczas epidemii, a w tamtym roku w tym samym okresie 1600 na grypę. Pomyśl troszeczkę bo widzę że słabo ci to idzie. Skąd rząd weźmie pieniądze skoro ich nie ma, a to nie dobry wujek który ma swoje tylko będzie musiał zabrać nam. Matematyki nie oszuka. Ci co mają kredyty już są bezdomni jak tak dalej będzie tylko o tym jeszcze nie wiedzą. To co teraz robią rządzący doprowadzi do bankructwa państwa i niewolnictwa ludzi na taką skale, że komuna przy tym to była zabawa. Większość ludzi co to czyta stan wojenny zna tylko z opowiadań, ale jak tak dalej będzie to zobaczą co to znaczy być nikim i nić nie znaczyć. Dalej wierzmy w tą propagandę, a obudzimy się z ręką w nocniku. Jeśli ktoś ma rodziców na rencie albo emeryturze lepiej żeby był bogaty, bo trzeba będzie ich utrzymywać jak zus upadnie, a upadnie na pewno skro nie ma wpłat i nie ma z czego płacić świadczeń. Ludzie proszę was zacznijcie myśleć bo jak tak dalej będzie to będziemy umierać z głodu. Jak by teraz wszystko otworzyli to potrzeba przynajmniej dwóch lat żeby jakoś podnieść gospodarkę, a jak pociągną to do końca czerwca to jakieś 10 pod warunkiem, że pan szumowski nie zapoda nam powrotu pseudo epidemii na jesieni bo jeśli tak się stanie to będziemy umierać w nędzy.

    • no to do roboty trolu, za 4 lata bedziesz u wladzy i poprowadzisz nas ku swietlanej przyszlosci

     • Chyba nie rozumiesz słowa troll. Ja nie pisze tego żeby zakłamywać rzeczywistość tyko żeby ludzie zrozumieli co się dzieje. Tak się składa że mi na szczęście przynajmniej do tej pory rząd nie zamkną interesu i pracuje tak jak wcześniej. Żeby dostać się do władzy trzeba mieć pejsy i być obrzezanym wiec nie mam szans, bo tylko tacy ludzie jak widać potrafią zmanipulować Polskie społeczeństwo. Za cztery lata będziemy mieli niestety pełen pakiet niewolniczy i rząd światowy jeśli się nie ogarniemy.

  • jakby testowali lekarzy kążdego dnia to by nie było problemu
   a test polskich naukowców kosztuje 80zł tylko nasz rzad kupuje wszystko z zagraicy bo tak jest prościej

   • Proponuje Tobie przyjąć tabletki bo od kagańca na głowie już Ci całkowicie padło na mózg chociaż jak dałeś się nabrać na pandemię to podejrzewam że wcześniej nie było już tam nic ciekawego do ratowania.

 2. Prywaciarze wyciągnęli ponad 300 miliardów w miesiąc (!!!) z państwowych – naszych – pieniędzy na swoje prywatne koszty, a wy się pospólstwo składajcie na wszystko bo nic nie ma.

  • Jeden test dla farmacji to z kasy 580 zł. Policz jak się kasa sypie. To rozdawnictwo nas zniszczy.

 3. Czy Caritas się dołożył do tej zbiórki?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach