Działaniami straży miejskiej w Lublinie będzie zarządzała policja

Decyzją wojewody policja będzie ściśle koordynowała pracę strażników miejskich w Lublinie. Celem jest m.in. zwiększenie liczby patroli na ulicach.

Lubelska straż miejska została poddana zwierzchniemu nadzorowi policji, która to będzie koordynowała pracę patrolową tej formacji. Taką decyzję wydał wojewoda lubelski. Lech Sprawka swoje postanowienie oparł na przepisach ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

To oznacza, że policja będzie ściśle koordynowała pracę strażników miejskich. Celem jest m.in. zwiększenie liczby patroli na ulicach. Strażnicy miejscy mają m.in. zwracać uwagę na przestrzeganie przez społeczeństwo nakazu zasłaniania ust i nosa.

Podobna sytuacja miała miejsce wiosną. Wtedy to na początku kwietnia zadecydował o tym szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński. Wtedy to nie tylko straże miejskie wspomagały pracę policji. Do tego celu zaangażowane zostały też straże gminne oraz wojsko. Ulice miast i mniejszych miejscowości przemierzały również wspólne patrole złożone z funkcjonariusza policji oraz żołnierza.

(fot. lublin112)

17 komentarzy

 1. Przypominam policji i tym nierobom i nedorajdom ze straży miejskiej, że funkcjonują dzięki naszym podatkom. Wypełnianie poleceń PiSomatołków jest zwykłym terroryzmem wobec Polaków, stąd będziecie traktowani jak pospolici terroryści!!!!!! Policja i straż, jeżeli będziecie służyć pisomatołowatym terrorystom, to my Obywatele Polski będziemy do was strzelać jak do terrorystów. Historia już zna koniec np milicji.

 2. Wszystko jasne, trzeba budżet podreperować mandatami…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7851zł 0.91%
  • GBP 5.2717zł 0.51%
  • EUR 4.554zł 0.32%
  • CHF 4.1003zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!