Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zakażenia koronawirusem w kolejnym kościele w Lublinie. Dwóch księży przebywa w izolacji

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie poinformowała w niedzielę, że dwóch kapłanów jest zakażonych koronawirusem. W związku tym obaj księża przebywają w izolacji.

Dwóch księży z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kunickiego w Lublinie zakażonych jest koronawirusem. O sprawie parafia poinformowała na Facebooku.

– Informujemy, że wszyscy księża z naszej parafii przeszli testy na COVID-19. Ks. Tomasz i ks. Kalikst mają pozytywne wyniki i przebywają w izolacji. Kto w ciągu ostatnich trzech dni, miał z nimi dłuższą styczność, powinien skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub sanepidem. Pozostali księża są zdrowi i są w kontakcie z lekarzem – informuje parafia na Facebooku.

Jak przekazują kapłani, w obecnej sytuacji nie odwołują żadnych wydarzeń parafialnych.

– Roztropności wiernych pozostawiamy, czy w nich uczestniczyć. Jeśli będziemy zmuszeni wprowadzić jakieś zmiany w funkcjonowaniu parafii, będziemy informować na naszej stronie. Na razie tylko mała zmiana, prosimy aby do spowiedzi w dni powszednie wieczorem, przychodzić o 17.30 – informuje parafia.

(fot. Google Street View)

21 komentarzy

 1. Podobno woda święcona chroni przed wirusem, widocznie nie używali.

 2. Zakażenia koronawirusem w kolejnym kościele w Lublinie – mnie sie to natychmiast podoba sie !!!
  Bozia nareszcie swoich na dywanik wzywa…

 3. Czy ktoś uczony mógłby przedstawić zestaw wirusów, oraz koronawirusów które są obecne na stałe w naszych organizmach ? a na które mamy wrodzoną odporność, bądź nie mamy ? Czy to wielka ściema ? Profesor z którym rozmawiałem wie, że mutacje postępują od 100 lat, więc obecny szczep jest zjadliwy, w wyniku tychże mutacji, sars cov 2 zwany covid 19 po połączeniu z innym wirusem bądź grypy, bądź innym, mutuje i daje objawy takie, nie inne oraz prowadzi do zgonu. Zależność zjadliwości obecnego szczepu zależy od ilości i rodzaju przeciwciał, zawartych w organiźmie człowieka. Słaby osobnik choruje i umiera. Odporny osobnik nie ma nawet kilku objawów i przechodzi bez problemu. Czy nie należy testować nas na pełne gremium przeciw ciał ? czy tylko na to jedno zakażenie ? Pytanie do fachowców(tych prawdziwych)

 4. Ja rozumie, że ktoś w Boga nie wierzy. Ja tam też specjalnie religijny nie jestem. Ale aż się flaki w człowieku wywracają, jak czyta się ten wyrzyg nienawiści i radości z czyjejś choroby ze strony „tolerancyjnej i oświeconej” części społeczeństwa.

 5. Pawlak sąsiad Kargulów

  ABC, dobrze mówisz.

 6. Dlaczego nie podają ilości osób które codziennie umierają na raka?Rak zbiera większe żniwo niż ta pandemia.O tym się nie pisze i nie mówi gdyż jest to za mało medialne?Ludzie umierają w samotności bo przecież najważniejsze są PROCFURY!

 7. Ale te czasy się zmieniają.
  Kiedyś by coś złapać szło się do prostytutki.
  Teraz wystarczy do kościoła ?