Pętla autobusowa zamieni się w węzeł przesiadkowy. Wykonaniem prac zainteresowanych jest pięć firm

Węzeł przy ul. Osmolickiej będzie najmniejszym z tego typu obiektów, jakie powstaną w Lublinie. Realizacją inwestycji zainteresowanych jest pięć firm. W ramach inwestycji przebudowany zostanie także odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej.

We wtorek lubelscy urzędnicy zapoznali się z ofertami firm zainteresowanych budową węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej. Jest to jedno z siedmiu tego typu miejsc, jakie mają powstać na terenie miasta. Kolejne będą zlokalizowane przy ulicach Granitowej, Kraśnickiej, Grenadierów, Zbożowej, Żeglarskiej i Franczaka „Lalka”. W przypadku trzech ostatnich prace już są prowadzone i mają potrwać do czerwca przyszłego roku. Wybrano też wykonawcę węzłów przy al. Kraśnickiej oraz Granitowej. Na ogłoszenie oczekuje już jedynie przetarg na budowę węzła przy ul. Grenadierów.

Realizacją inwestycji zainteresowanych jest pięć firm. Każda z nich zmieściła się w puli środków, jakie na ten cel zostały zarezerwowane. Miasto planowało wydać maksymalnie 3,5 mln zł, tymczasem najtańsza z ofert, złożona przez Przedsiębiorstwo Robot Drogowych Lubartów, opiewa na 1,83 mln zł. Z kolei najdrożej koszt swoich prac, gdyż na 2,55 mln zł, wycenił kraśnicki Wod-Bud. Wykonawca ma zostać wybrany w ciągu dwóch miesięcy. Węzeł ma zaś zostać zbudowany do końca września przyszłego roku.

Węzeł przy ul. Osmolickiej będzie najmniejszym z tego typu obiektów, jakie powstaną w Lublinie. Oprócz pętli dla dwóch autobusów będzie też parking Kiss&Ride. W ramach inwestycji przebudowany zostanie także odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej, powstaną chodniki i bezpieczne przejścia dla pieszych. Z kolei dla kierowców komunikacji miejskiej zbudowany będzie niewielki budynek socjalno-sanitarny.

Budowa węzłów przesiadkowych jest realizowana w ramach unijnego projektu „Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu dla potrzeb LOF”. Całkowita wartość zadania to ponad 62 mln zł. Blisko 85% stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.

(fot. Google Street View)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Przy Granitowej? A po co? Ani to na obrzeżach, ani na prowincji? Ani do nowego peronu dojścia nie będzie.

 2. no może chodzi o połaczenie z PKP ten nowy dworzec

 3. to się naszykujcie, że zetną wszystkie drzewa…

 4. Czyli ze co – las będą wycinać żeby zbudować parkingi? Czy może walną beton do samego brzegu zalewu? Ludzie, z tego co stawiacie nikt nie korzysta! Pomysł z budowaniem tego na Grantowej to kolejny idiotyzm. No, ale pieniądze z UE poszły, trzeba wydać.

  • Ludzie, przestańcie dramatyzować. To nie jest końcowy w Dąbrowie, tylko kilka kilometrów dalej w Prawiednikach.

  • nie zgodzę się. cała zbożowa to jeden parking dla przyjezdnych z powiatu. zostawiają samochody i jadą do centrum. ok, fajnie, że nie zapychają miasta. pętla na zbożowej to 2,7,18,30,37,47 sporo, jak na taką pętlę i sporo ludzi, którzy z niej korzystają. dziwne, że ten węzeł na zbożowej to kiss&drive, a nie park&drive, ale nie mnie oceniać.

 5. Najmniejszym ? a pętla na warszawskiej, a pętla na sławinkowskiej ?

 6. Noi bardzo dobrze. Inne miasta mogą tylko brać przyklad z Lublina. Np.taki Rzeszów, stolica innowacji?kupa dziadostwa, jeszcze jezdza tam Jelcze. A tutaj żeby niewiadomo co się dzialo,co by się zmieniało w Lublinie. To zawsze znajduje się grono popaprancow którzy będą biadolić przeciwko prezydentowi Lublina. Niemoga scierpiec ,pogodzic się z tym że w Lublinie nigdy nie będą rządzic. ..
  Zresztą jest taki jeden od nich. To są same protesty w całym kraju.

 7. Węzeł przesiadkowy w pandemii COVID-19 gratulacje idiotycznych pomysłów!.

 8. Super będzie przesiadka w Prawiednikach. Dojazd z pobliskiej miejscowosci powiedzmy 10km swoim autem zajmie 10min a pozniej juz „szybicutko” linią 25, ktora do Lublina, np. do Kunickiego dowiezie w jedyną godzinkę 🙂 Dojazd autem zajalby moze z 15 minut. Juz widzę te tlumy chetnych.

 9. Najlepsza jest pętla na ul. Żeglarskiej

 10. Prowincja bedzie zostawiała 20 letnie bmw i do mpk juz to widze jessica nie pozwoli

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach