Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwuletnia dziewczynka wypadła z 3 piętra, jej matka i brat byli pijani. Sąd wypuścił kobietę na wolność

Decyzję zamojskiego sądu, który nie umieścił w areszcie kobiety, przez której upodobanie do alkoholu o mało nie straciła życia jej dwuletnia córeczka, oprotestowała prokuratura. Kobieta miała już ograniczone prawa rodzicielskie.

Mieszkanka Zamościa, która w piątek pod wpływem alkoholu sprawowała opiekę nad swoją dwuletnią córeczką, po wytrzeźwieniu została przesłuchana. Następnie stanęła przed obliczem prokuratora, gdzie usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie ryzyko utraty życia lub zdrowia. Później została doprowadzona do sądu, z wnioskiem śledczych o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztu. Sąd odrzucił wniosek i zdecydował, że 42-latka może wyjść na wolność. Z decyzją tą nie zgadza się Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która już złożyła zażalenie w tej sprawie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 18 w jednym z bloków przy ul. Peowiaków w Zamościu. Służby ratunkowe zostały powiadomione przez mieszkańców, iż z okna wypadło małe dziecko. Jak ustalili policjanci, dziewczynka w wieku dwóch lat wypadła z okna, znajdującego się na trzecim piętrze mieszkania. W ciężkim stanie została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W mieszkaniu zastano kobietę, matkę dziecka, oraz jej 24-letniego syna. Kontakt z 42- latką był utrudniony, badanie alkomatem wykazało, że miała ona blisko dwa promile alkoholu w organizmie. W podobnym stanie był brat dziewczynki. Kobieta miała już ograniczone prawa rodzicielskie. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

(fot. prokuratura – zdjęcie ilustracyjne)
2017-07-18 20:56:50

13 komentarzy

  1. Matkę Polkę za kratki no co Wy.

    • Dokładnie o tym samym pomyślałem, przecież spełniła swój obowiązek wobec kraju, wydała na świat potomstwo. Teraz jest taki boom na dzieci, że powinni jej medal przyznać a nie do pierdla wsadzać.

Wiadomości z info112