Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch żołnierzy poszkodowanych po ataku na granicy (wideo, zdjęcia)

Wczoraj ponad 100-osobowa grupa cudzoziemców próbowała sforsować zabezpieczenia na granicy polsko-białoruskiej. W ataku agresywnych migrantów poszkodowanych zostało dwóch polskich żołnierzy.

– Ponad 100-osobowa grupa cudzoziemców forsowała wczoraj granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży. Podczas ataku, służby białoruskie oślepiały polskich funkcjonariuszy i żołnierzy laserami i stroboskopem. Dwóch żołnierzy Wojska Polskiego zostało niegroźnie poszkodowanych – poinformowała Straż Graniczna.

Jak przekazała Anna Michalska, rzeczniczka prasowa Straży Granicznej, około godz. 18 po stronie białoruskiej w pobliże granicy podjechały ciężarówki. Z samochodów wysiadło ok. 100 – 110 osób. Ludzie ci zaczęli rzucać kamieniami, konarami drzew, a nawet wyrwanymi z ogrodzenia rurami w kierunku funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji i wojska.

W tym samym czasie białoruskie służby oślepiały naszych funkcjonariuszy laserami i światłami stroboskopowymi. Nielegalni migranci próbowali przedostać się przez kładkę rzuconą na zaporę z drutu. Część osób wdarła się na polską stronę, ale zostały one zatrzymane i doprowadzone do linii granicy. W trakcie tego ataku niegroźnie poszkodowanych zostało dwóch żołnierzy.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało również zdjęcie noża znalezionego przy jednym z cudzoziemców. Z kolei Terytorialsi podczas służby w rejonie granicy natrafiają w miejscach ataków cudzoziemców na narzędzia służące do przecinania zabezpieczeń.

Dwóch żołnierzy poszkodowanych po ataku na granicy (wideo, zdjęcia)

Dwóch żołnierzy poszkodowanych po ataku na granicy (wideo, zdjęcia)

(fot. SG, MON)

14 komentarzy

  1. Zdjęcie zawsze pokaże prawdę. Znowu najmnieszy żołnież dostaje największy plecak.
    To, że bronią granicy to brawo, a to że wywożą spowrotem do lasu małe dzieci to już trochę do d*py. No, ale taki rozkaz od wodzą narodu, którego Bóg rozliczy.

Z kraju