Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch kuzynów spotkało się na podwórku. Jeden z nich nie żyje, drugiemu grozi dożywocie

Jest akt oskarżenia dla 31-letniego Radosława M. , który będzie dopowiadał za zabójstwo swojego kuzyna. Wszystko wydarzyło się w trakcie kłótni.

Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie zakończyła śledztwo w sprawie zbrodni, do jakiej doszło w tym mieście pod koniec lipca ub. roku. Wtedy to w poniedziałkowy wieczór pogotowie ratunkowe zostało zaalarmowane, że na jednej z posesji w centrum Hrubieszowa znajduje się mężczyzna, który został ugodzony nożem. Na miejsce udała się także policja.

Jak wyjaśniał wówczas asp. szt. Jarosław Karkuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, pokrzywdzonym okazał się 36-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został przetransportowany niezwłocznie do szpitala, jednakże w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Do sprawy zatrzymano 31-letniego mieszkańca Hrubieszowa.

Sprawą zajęli się śledczy. W trakcie postępowania ustalili, iż obaj mężczyźni byli kuzynami. Feralnego dnia spotkali się przed domem młodszego z nich. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumień. W wyniku tego wywiązała się kłótnia, a w jej trakcie 31-letni Radosław M. miał chwycić za nóż i dwukrotnie ugodzić nim 36-latka.

Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że jedna z ran była śmiertelna. W trakcie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył jednak wyjaśnienia w tej sprawie. Na wniosek prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci osadzenia w tymczasowym areszcie, gdzie przebywa do tej pory.

Akt oskarżenia wobec Radosława M. został już skierowany do Sądu Okręgowego w Zamościu. Na razie terminu procesu jeszcze wyznaczono. Mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. KPP Hrubieszów/archiwum)

9 komentarzy

 1. Niewierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  „… miał chwycić za nóż i dwukrotnie ugodzić nim…” – za „miau”, go nie mogą ukarać, ale za ugodzenie już tak.

  Dziwię się autorowi artykułu, wszystkie media trąbią, że ugodził, a w 112 „miau”.

  • Mężczyzna na razie nie został jeszcze skazany, a tym samym uznany za winnego. Dlatego też w świetle prawa jest osobą niewinną. To oznacza, że wskazywanie iż dokonał danego czynu jest bezprawne.

   Niejednokrotnie już zdarzało się, iż materiał dowodowy był niedostateczny i upadał w sądzie. A wtedy jest doskonała droga dla prawników, aby od gazet, które przypisały komuś winę przed wydaniem wyroku, żądać odszkodowań i przeprosin.

   Stąd też doceniam L112 za trzymanie się procedur. Zwłaszcza, że znam co nieco sprawę i nie jest do końca pewne, że gość zostanie skazany za zabójstwo. Zapamiętajcie mój wpis, gdyż jest szansa, że będziecie go jeszcze wspominać.

   • Popieram!
    w innych redakcjach co chwila dostrzec można przeprosiny czy sprostowania. a tu nie widziałam nigdy czegoś takiego.

 2. Cała prawda o tfussku TVP 1

  • nie ma jak pissszczujnia TVP za 20 mld

   • Obejrzyj jaką gnide popierasz.

   • Ale wypowiedzi Tuska są prawdziwe. I wszyscy widzimy jak pchał się zbrodniarzowi Putinowi na kolana. Jak darował mu 1,5 mld dol za ropę i jak ściskali się nad zwłokami ofiar w Smoleńsku. Tusk to pewna wojna i powtórka tego co Putin robi na Ukrainie. Chcesz żyć to popieraj PiS. Masz jeden wybór. Tusk i opozycja to Ty, ale 2 metry pod ziemią.

 3. Buraki maja rozmach utylizowac

 4. Wygląda na to, że ten co zginął przyszedł do młodszego. Pytań może być wiele z różnymi odpowiedziami.

Z kraju