Dwa szybowce zderzyły się w trakcie lotu, jeden rozpadł się na kawałki. Pilotka została ranna (zdjęcia, wideo) AKTUALIZACJA

Wypadek lotniczy w gminie Bełżyce. Nad jedną z miejscowości zderzyły się dwa szybowce. Na miejscu pracują strażacy i policjanci. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 13:40. Pomiędzy Radawcem a Bełżycami w powietrzu zderzyły się dwa szybowce. W wyniku tego jeden z nich rozpadł się na kawałki. Elementy statku powietrznego spadły na pola i drzewa w okolicach miejscowości Stasin i Palikije Pierwsze.

Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazało, pilotka szybowca zdołała otworzyć spadochron i wylądowała na polu. Doznała jednak obrażeń ciała i została śmigłowcem przetransportowana do szpitala w Lublinie.

Drugi z pilotów uszkodzonym szybowcem zdołał wylądować na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu. Nic mu się nie stało. Obecnie na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. O wszystkim powiadomiono również Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Trwa też poszukiwanie elementów szybowca.

Policjanci informują, że 18-letnia kobieta jest przytomna. Badanie wykazało, że była trzeźwa. Drugi pilot 18-latek także był trzeźwy.

 

 

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. ciasno tam na górze, może jakieś światła ?

 2. Mieszkaniec Palikij Pierwszych

  Nie w okolicach miejscowości Stasin tylko Palikije Pierwsze kol. pod Matczynem .
  Co za fatum że ta miejscowość Palikije Pierwsze jest omijana z nazwy …
  Trąba powietrzna przeszła przez pół wsi to w „Alarmie” powiedzieli że tylko na Stasinie …

 3. Zamotały się na rondzie.

 4. Szukali prądów wznoszących no i znaleźli, dobrze że w miare cało wyszli z tego.

 5. Pilotka? Czapka w sensie? W końcu kobieta latająca samolotem to PILOT.

  • https://sjp.pwn.pl/sjp/pilotka;2500404.html

   Lektura słownika się kłania 😉

   • Jakaś nowomowa. Na półce mam 10 letni słownik i jest tylko czapka wymieniona. Ciekawe kiedy pod hasłem „kierownica” będzie kobieta prowadząca samochód…

    • Jesteśmy naprawdę zażenowani poziomem tego komentarza. Trzeba zmienić książki w biblioteczce :).
     Prowadząca pojazd to kierująca. Prowadzący pojazd to kierujący, kierowca. Słaba prowokacja.

     • Prowokacja? Ktoś mnie mierzy swoją miarą… Zawsze się podpisuję „zażenowany” a nie z okazji tego tekstu, to raz. Dwa: informuję tylko, że w słowniku nie mam pilotki jako kobiety, która lata. Trzy: kierowca =/= kierujący. Żeby być kierowcą trzeba mieć uprawnienia. Można być kierowcą poza samochodem. Natomiast kierujący wg definicji to ktoś, kto kieruje w danej chwili. Kobiety więc także są KIEROWCAMI. Przynajmniej te, które mają uprawnienia.

      • A Czytelnik dalej swoje…Dalsza dyskusja nie ma sensu, skoro Czytelnik zaprzecza słownikom języka polskiego. Zalecamy odświeżyć biblioteczkę ze słownikami :).
       Miłego wieczoru.

     • Droga Redakcjo,
      W waszej obecnej sytuacji nie należy być tak hardym i dawać się wciągać w dziecinne dyskusje, bowiem powinniście reprezentować trochę wyższy poziom. Bardzo często popełniacie najróżniejsze błędy, które są natychmiast wyłapywane przez czytelników. Tylko nieomylność mogła by dać przywilej do bezkrytycznej oceny i osądu innych. Ale takich ludzi niema, więc śmieszne jest i nie na miejscu zwracanie uwagi innym, kiedy samemu jest się nie do końca kryształowym.
      Z wyrazami szacunku.
      MK

     • Kierująca, kierowniczka, bez kitu jakaś nowa mowa, koles ma rację, w życiu nie słyszałem aby na kobietę pilotująca mówiło sie „pilotka”. Pilot, Pani pilot. To tak jak na kobiete która jest kapitanem statku powiertznego powiedziec kapitanka.
      Może i jakiś Internetowy słownik tak twierdzi, a inne to powielają, ale to już jest jakieś słowotwórstwo.

      • Bez kitu to szyby dzwonią :), a na poważnie to ze słownika książkowego, a nie internetowego. Żadne słowotwórstwo, tylko do niektórych nie dociera wiedza na temat języka polskiego, bo „im się wydaje”, że wiedzą lepiej. Zalecamy głębszą analizę języka polskiego, niż własne wyobrażenie o czym, że czegoś nie ma lub nie istnieje ;).
       Miłego weekendu

  • Teraz jest modne takie nazywanie…

 6. Czyżby asy z Wojciechowskiej?

 7. Dziewczyna bardzo przytomnie się zachowala. Szybowiec wirował w powietrzu a ona wisiała z niego na linie dopiero po jej odcięciu zaczęła spadać i udało jej się otworzyć spadochron. Tak to z daleka wyglądało.

  • Jeśli naprawdę zaplątała się w pas i zdołała uwolnić to naprawdę niezłe przetarcie na początku kariery szybowcowej 😮

 8. w 1:37 było słychac szczały

 9. Ludzie pomyśleć czasem trzeba zanim się coś napisze w internecie serjo dwa statki powietrzne zderzyły się i czy to szybowce czy samoloty pasażerskie to nadal jest wypadek piloci mogli nie mieć tyle szczęścia i zginąć a tu nagle dwóch śmieszków wypisuje zeczy typu „o ciasno w tym powietrzu” czy „asy z Wojciechowskiej” pomyslcie co byście wy czuli gdybyście się znaleźli w takiej sytuacji kiedy można powiedzieć że ledwo uszliscie z życiem a tu jakieś imbecyle które pewnie nawet nie wiedzą jak wygląda szybowiec piszą tego typu wysmiewcze komętarze. Serjo ludzie myślcie zanim coś opublikujecie w internecie.

 10. Widziałam jak szybowali.Jeden obok drugiego.Godzine wcześniej „o ironio”pomyslałam, że się zaraz strzegą…I proszę…

  • A co w tym dziwnego, że dwa szybowce latają obok siebie ? W kominie teminczym czasem nad Lesznem krązył cały Aeroklub Leszczyński * a tego sprzętu tak trochę jest ) a jeszcze chłopaki z Zielonej Góry dobili. Była bezchmurna pogoda i jak ktoś znajdzie komin termiczny to wszyscy się tam zlatują. Czasem widać jak ptaki latają w koninach termicznych takie jak bocian. Wsparcie dla szybownika bo bocian pięknie centruje komin termiczny. Wszystkie szybowce krąża w jednym kierunku. Różne typy szybowców mają różną prędkość minimalną krążenia i stąd trzeba mieć oczy do okoła głowy bo jednak rozpiętość skrzydeł nastu metrów też wymusza myślenie przestrzenne.

 11. Tak tak droga Redakcjo: pilotka, kierownica, naukowczyni, etc., itp. itd,
  To się dokonuje taka rewolucja feministek – a ten film to się nazywał seksmisja…

  Psycholożka, oficerka, kapitanka, wyborczynia…. pomysłowość feministek nie zna granic.

  • Po prostu wystarczy słownik, a nie wymyślanie takie jak w komentarzach szanownych Państwa :).

  • Pozatym śmiem wątpić, że te dwa szybowce latały razem bo jak się leci we dwójkę to się kontroluje swoje wzajemne połozenie . Nie sądzę że tak zaciekle krążyły w kominie termicznym że się nie widzieli. Możliwe, że dociągneli do podstawy chmury która tego dnia była na poziomie 2000 m i wtedy jeden drugiemu zniknął w chmurze z oczu i wyszła taka lipa. Poza tym szybowce jak inne statki powietrzne komunikują się normalnie przez radio pomiędzy . Ciężko będzie stwierdzić bez relacji uczestników co zaszło. Mógl również jeden szybowiec przepaść z powowu za małej prędkości krążenia i wpadająć w korkociąg spadł na krążącego niżej. Wszystko się mogło zdarzyć. Taki sport. Gratulacje dla Pani Pilotki za trzeźwość umysłu. Niejeden to z wrażenia zapomniałby o całym świecie . Nie mówiąc od odcinania się od wirującego w powietrzu wraku. Zuch dziewczyna, Oby nie zarzuciła tego sportu. Maszyn szkoda bo już nic z nich nie będzie. Jak to sie mówi w żargonie lotniczym – kasacja.

 12. Redakcja czy red akcja? Dodajcie jeszcze majorkę! Hitem jest premiera i ministra! Może doktora? Wam potrzeba? Pozdrawiam autora! A zaczęło się od odmiany słów studio i radio…

 13. Klupli się ,bo się klupli – PKBWL to wyjaśni.
  A ja mam takie pytanie: Te pojedyńcze gżdyle? Co to za roślinność? Czy to efekt suszy?

 14. Kobita to nawet w powietrzy wyjdzie na czołówkę… Te baby to chyba mają jakiś dodatkowy gen powodujący wypadki.

 15. fruwają i fruwają, i łomonąć sie nie mogą , pilotka i piloten, prezydentka , wszystko łodnieniajcie nieuki,

 16. Szanowna redakcja chyba zapomniała, co to znaczy dobre wychowanie. A rady, żeby zakupić słownik jednemu z czytelników, są naprawdę żałosne. Pierwszy raz na tym serwisie i jestem niezmiernie zdumiony

  • Dostosowujemy się do poziomu wypowiedzi. Żałosne, to jest pouczanie bez dozy wiedzy pochodzącej ze słownika języka polskiego.
   Pozdrawiamy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online