690 680 960

Dwa auta roztrzaskane i walka o życie dziecka. Sześć osób poszkodowanych, w akcji ratunkowej dwa śmigłowce (zdjęcia)

Wczoraj po południu w miejscowości Sławatycze Kolonia w powiecie bialskim doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Do szpitali przetransportowano łącznie sześć osób.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16:00 w miejscowości Sławatycze Kolonia w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych – audi i volkswagena. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna z Białej Podlaskiej, Małaszewicz, Sławatycz i Kodnia, policja, a także zadysponowano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak relacjonują strażacy, na początku akcji działania prowadził zastęp OSP Sławatycze, który zabezpieczył miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych, odłączył akumulatory w pojazdach oraz wstrzymał ruch drogowy w obu kierunkach. W audi znajdowały się dwie osoby: mężczyzna z dzieckiem. Cztery osoby – dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci podróżujące volkswagenem (obywatele Mołdawii) znajdowały się poza pojazdem, ewakuowane z pojazdu przez osoby postronne.

Druhowie OSP ustabilizowali kręgosłup w odcinku szyjnym u poszkodowanego i udzielili mu wsparcia psychicznego a następnie ewakuowano go na desce ortopedycznej i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Druhowie OSP wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej, udzielali wszystkim osobom poszkodowanym z volkswagena wsparcia psychicznego, zapewnili komfort cieplny oraz stabilizowali ręcznie kręgosłup w odcinku szyjnym. Po uwolnieniu poszkodowanego dziecka ze stwierdzonym brakiem czynności życiowych i ewakuacji z wraku pojazdu, ratownicy JRG Małaszewicze wraz z lekarzem LPR Lublin przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, dzięki niej przywrócono czynności życiowe dziecka. Następnie przetransportowano je na desce ortopedycznej do śmigłowca LPR Lublin.

Osoby poszkodowane z jednego z pojazdów, po przebadaniu przez ratowników zostały przetransportowane do szpitala. Kolejne poszkodowane dziecko po przebadaniu, został przetransportowane do szpitala przez LPR Sokołów Podlaski.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem, obywatel Mołdawii, podróżując wraz z 3 osobową rodziną nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z kierującym audi, którym jechał ojciec z 10-letnią córką. W wyniku zdarzenia wszyscy podróżujący zostali przewiezieni do szpitali.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zderzenia pojazdów.

(fot. PSP Biała Podlaska)

14 komentarzy

  1. Dzisiaj uklraiński bus jadąc na północ 19 wyprzedzał na prawych zakrętach przy braku widoczności co za zakrętem! Wpuszczają ich a oni mają kupione prawo jazdy i zero odpowiedzialności! W USA też tak można?

  2. Ile to już kobiet nie przeżyło, gdy ich pijani mężowie „stabilizowali im ręcznie kręgosłup na odcinku szajnym”.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin