Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Droga między Gorajcem a Szczebrzeszynem zostanie przebudowana. Jest już umowa z wykonawcą

Kilka dni temu ruszyła budowa obwodnicy Dzwoli, dziś podpisano umowę na rozbudowę kolejnego odcinka tej trasy. Oprócz wygody dla kierowców, poprawi się też bezpieczeństwo pieszych.

We wtorek, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na rozbudowę kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74 w naszym regionie. Tym razem chodzi o blisko 9 km trasy między Gorajcem a Szczebrzeszynem. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wojewoda Lech Sprawka, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Czech, zastępca dyrektora Oddziału ds. technologii Edyta Szewczyk i dyrektor rejonu firmy Budimex Wojciech Majdyś.

Jak podkreślał wojewoda lubelski, droga krajowa nr 74 ma strategiczne znaczenie dla rozwoju województwa lubelskiego. Połączy ona drogę ekspresową S19 Lublin – Rzeszów, z przyszłą trasą S17 Lublin – Hrebenne, prowadzi też do drogowego przejścia granicznego w Zosinie.

– Jest to niezmiernie ważna inwestycja, która będzie domykać cały układ drogowy, związany z drogami ekspresowymi S19 i S17. Niewątpliwie ta droga ma wielkie znaczenie gospodarcze, co będzie służyło tym gminom i powiatom, które znajdują się na tej trasie – mówił Lech Sprawka.

Inwestycja obejmuje rozbudowę odcinka od połączenia z planowaną obwodnicą Gorajca do okolic przyszłej obwodnicy Szczebrzeszyna. W pierwszej kolejności wykonawca dokona wzmocnienia konstrukcji trasy, aby mogły się nią poruszać pojazdy ciężarowe, wymieniona zostanie nawierzchnia, powstaną zjazdy na posesje i ekologiczne przejścia dla zwierząt. Przebudowany zostanie również system odwodnienia drogi.

Do tego dochodzą bezpieczne, doświetlone przejścia dla pieszych z azylami i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowane zostaną również chodniki i zatoki autobusowe, powstanie także oświetlenie.

Jednak to nie wszystko. W ramach zadania wyremontowany zostanie także dalszy odcinek trasy w Szczebrzeszynie. Chodzi o wymianę nawierzchni na ok. 1,6 km drogi od wjazdu do miasta do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego.

Wykonawca ma teraz 18 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Oczywiście nie są w to wliczone okresy zimowe liczone między 16 grudnia a 15 marca. Zakończenie prac planowane jest w 2025 r.

Autor: redakcja

17 komentarzy

 1. A gdzie się podziały z klap niebiesko żółte banderowskie kokardy? No jak tak bez niebiesko żółtego koloru się lansować?

 2. Oligarcha i obatel Izlraela!

  Prezydenta Ukrainy zapytaj…

 3. drogi łączące Polskę z ukrainą powinno się niszczyć, a nie budować

  • Jaki Ty jesteś pustak. Zmień kanał TV. Z sąsiadami trzeba utrzymywać zawsze „przyzwoite” stosunki. W chwili obecnej oni walczą też o nasz spokój, o nasze bezpieczeństwo i to należy pamiętać.

   • Może o twój pokój bo oni prowadzą wojnę w interesie USA. O nasz pokój i nasze bezpieczeństwo sami musimy zadbać a nie liczyć na banderowców. Weż plecaczek dziecko i do szkoły.

   • A może ty Kuba byś tam pojechał i pomógł im w tej walce,co?

   • Skutecznie nałykałeś się telewizyjnej propagandy że ktoś walczy o nasz spokój czy pokój. Przeanalizuj historię I i II WŚ i wyciągnij wnioski.

    • Może to i propaganda ale „trzeźwo” myśląc to gdyby Ukraina przegrała to mielibyśmy ruskich u nas – to jest rzeczywistość. Mam swoje lata i „propaganda” na mój intelekt nie działa. Bardzo dobrze pamiętam czasy komuny w PRL-u i na tematy stosunków sąsiedzkich mogę coś wiedzieć i się wypowiadać.

 4. Propaganda prawie jak za Gierka,tylko dziesięć razy bardzej nachalna.I do tego tamten chwalił się tym co zrobiono,a ta banda tym co być może powstanie.

 5. Lublin 112 robi ostatnio za portal propagandowy pisowskie władzy. Nie wstyd Wam umizgiwać się do pisiorów ?

  • Jak piszemy o PO, to jesteśmy opozycyjnym ? 🙂
   Pisanie o inwestycjach w regionie to propaganda?
   Ciekawe…

  • W tym wypadku Redakcja jest obiektywna. Dziwi mnie tylko że nie traktują tego jako material reklamowy i nie biorą kasy. Ja bym tak zrobił.

 6. Wszystkich lewaków na front.

 7. A kiedy i co to są za naprawy na S19 do Rzeszowa?

 8. A gdzie ksiundz???

Dodaj komentarz