Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dodatkowy pas ruchu i przebudowa sygnalizacji świetlnej mają pomóc w rozładowaniu korków

Dobudowany zostanie dodatkowy pas jezdni dla pojazdów skręcających w prawo, przebudowana zostanie również sygnalizacja świetlna. Dzięki temu wyjazd z osiedla ma być łatwiejszy.

W piątek miejscy urzędnicy wydali pozwolenie na rozbudowę ul. Gęsiej i przebudowę skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II. Chodzi o zapowiadane już dawno prace mające na celu ułatwienie wyjazdu z osiedla. Mieszkańcy bloków znajdujących się przy ul. Gęsiej, Koralowej, Cyrkoniowej oraz części ul. Jaspisowej skarżą się bowiem na korki, jakie tworzą się w tym miejscu.

-Znajduje się tu ponad 30 kilkupiętrowych budynków wielorodzinnych, które zamieszkuje ponad 2,5 tys. osób. Co więcej, cały czas budowane są kolejne bloki. Tymczasem do osiedla prowadzi tylko jedna ulica, z której muszą korzystać wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy. To sprawia, że w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego tworzą się tam ogromne korki – tłumaczyli nam w ubiegłym roku mieszkańcy.

Podobna sytuacja miała miejsce na sąsiednim osiedlu, w rejonie ul. Jantarowej. Tam jednak przebudowano skrzyżowanie i problem zniknął. Na ul. Gęsiej zmieniono jedynie organizację ruchu. Pomogło to jedynie częściowo, dlatego też aby rozwiązać problem dobudowany zostanie dodatkowy pas jezdni dla pojazdów skręcających w prawo w ul. Jana Pawła II. Przebudowana zostanie również sygnalizacja świetlna.

(fot. lublin112)

22 komentarze

 1. były kierownik cytryny

  Jeszcze jak wybudujecie projektowana drogę od początku Gęsiej do Granitowej będzie klawo.

  • Granitową to mogli by pociągnąć do tego nieszczęsnego dworca Lublin Zachód. Może wojewoda by wyłożył trochę kasy z portfela, aby jego wyborcy z jego regionu mogli w normalnych warunkach dojść do zabudowań po przyjeździe do stolicy regionu, oraz w drugą stronę.

 2. Lepiej niech przy okazji poprawią „inteligetny” system sterowania światłami przez Jana Pawła od Kraśnickiej. Przecież to masakra. Zawsze stoisz na czerwonym.

  • Nie widzę problemu, ja też na czerwonym stoję, i co? Jak się pojawi zielone to jadę.

   • Kubuś wydali kilkadziesiąt milionów żeby odkorkować miasto a wyszło jak zwykle. Rozumiem, że w szczycie inteligenty system nie poradzi, ale nawet w nocy nie ma ruchu i na każdych światłach trzeba czekać, to jest dopiero inteligentny system.

    • Ten ynteligentny system to masakra. Pewnie IQ ma odziedziczone po swoich twórcach, czyli na ujemnym poziomie. Na Kraśnickich chcesz zieloną falę to jedź ponad 80km/h to może zdążysz przy 50km/h nie ma bata.

 3. A czemu im zrobiono tylko jeden wjazd/wyjazd? Coś tu chyba „nie halo”? A w razie zagrożenia pożarowego czy innego jakiegoś to jak ma wyglądać ewentualna ewakuacja mieszkańców? HĘ???

  • projektant wyszedł z założenia że w razie pożaru, będą sp….ć do lasu przez tory 😉

   oto polska… wydaj w ch.. zezwoleń na budowę bloków wielorodzinnych i wybuduj jedną wąską uliczkę dojazdową.

   • Bo po co budować coś innego niż drogi.
    Byłeś na tym osiedlu kiedy? Tam poza drogami i parkingami nie ma niczego innego. Nawet przy szkole nie ma boiska. Ile drzew jest na tamtym osiedlu? Dróg Ci mało. Kup sobie przyczepę kempingową i zamieszkaj w niej na parkingu – będziesz mieć jeszcze bliżej do auta.

    • Widzę bardzo się starasz „Franiu” ,lecz z marnym skutkiem.Spróbuj dostrzec opinię jaką masz u piszących tutaj.Jeżeli tego chcesz to brnij w to dalej,al może być ci przykro… Powiem wprost: marny z ciebie prowokator,żałosny że aż litość bierze. Wszystkiego dobrego życzę,zdrowia,szczęścia i rozumu.Jak najwięcej tego ostatniego bo braki są potężne.

     • Marny ze mnie prowokator, a po raz setny czytam komentarz o sobie. Ale nic, do rzeczy.

      Gdzie swoje dzieci się bawią? Przed komputerem, czy na parkingu? Gdzie grają w piłkę? Jeżeli są mniejsze – to mogą spędzić czas na 10m2 przyblokowego placyku pomiędzy śmietnikiem, a parkingiem. Tyle, że trzeba je trzymać na smyczy, żeby nie odeszły nawet na 3 metry, bo je ktoś rozjedzie. Gdzie chodzisz na spacer? Czy jeździsz na spacer samochodem?
      Ale dla Ciebie, i tobie podobnych największy problem, to taki, że nie masz gdzie zaparkować trzeciego samochodu w rodzinie.

      Nie odpisuje jeżeli nie masz nic do powiedzenie w temacie. O Franiu, tak jak pisałeś – nikt nie chce czytać.

  • Ewakuacja samochodów?

 4. Hahaha lepiej zróbcie pożarek z rondem pod Galą

 5. Nowe osiedle, nowe drogi – czy ktoś to do ch… projektuje? Ktoś się zastanawia co, ile i gdzie można budować?

  • Kilkanaście lat temu trudno było przewidzieć, że na 1 osobę będą przypadały 2 samochody.

   • Tia…bo osiedle sprzed czterdziestu lat.

    • Czterdzieści to nie kilkanaście. Bloki na Gęsiej powstawały około 2007 roku, więc, gdzie napisałem nieprawdę?

    • Czyli zgodnie z twoją przezornością, dzisiaj na nowych osiedlach powinno się budować lądowiska dla śmigłowców/dronów osobowych. A może jednak miejsce ładowania elektrycznych rowerów/skuterów/hulajnóg, czy jednak karmienia/pojenia osłów czy wielbłądów.
     Nie potrafię przewidzieć czym będziemy się poruszać za 10 czy 20 lat, ale na pewno to nie będą prywatne samochody osobowe.

 6. ale ja nie czaje, przeciez wzieli zmienili ostatnio ze jadac z Gesiej w lewo (w str Krasnickiej) i prosto (do Selgrosa) idzie jechac z lewego pasa, a w prawo w strone os Poreba z prawego pasa, to co da dodatkowy pas? xD predzej dorobili te droge obok Jaspisowej zeby nie byla „zwirowa”, bo poki co z osiedla jeden wyjazd „normalny” jest.

 7. Kolejny artykuł na temat sławnej Gęsiej, pod którym jedni piszą, że czekają na wyjazd z osiedla 40 minut (i dlatego trzeba coś z tym zrobić), a inni, że samochodem dojeżdżają wszędzie w mieście w 10 minut (i dlatego nigdy nie pojadą autobusem, bo to zajmuje wtedy 2 godziny).

 8. Codziennie maz jeździ do pracy rano, nigdy nie stoi w korku, tak samo w ciągu dnia jak wyjeżdżamy gdzieś…. nie wiem kto stoi w tym korku i kiedy ale może im się ulice myla. Powinni się zająć tymi januszami którzy jezdza na pamięć z prawego pasa prosto! I gdyby nie spostrzegawczość i czujność ludzi jadących prawidłowo to juz pewnie byłoby tyle dzwonów co na marko.

Z kraju

Sport