690 680 960

Ze zbiórek pieniędzy uczynił sobie źródło dochodu. Potrzebujący nie dostali nawet złotówki (zdjęcia, wideo)

Założył przynajmniej 19 fałszywych zbiórek, z których utworzył sobie stałe źródło dochodu. Tylko w ostatniej zebrał ponad 54 tysiące złotych.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością w sieci cieszą się różnego rodzaju zbiórki pieniędzy. Dla wielu osób, które z powodu różnego rodzaju losowych zdarzeń znalazły się w trudnej sytuacji, stanowią one szansę powrotu do normalności. Zbierane są pieniądze na leczenie ciężko chorych osób, odbudowę zniszczonych w pożarach domów itp. Jednak coraz częściej za wszystkim stoją oszuści.

Każdego dnia otrzymujemy nawet po kilka próśb o nagłośnienie zbiórek. Niestety część okazuje się próbą wyłudzenia pieniędzy. Wiele z nich zostało już zgłoszonych organom ścigania. Policjanci też nie próżnują i docierają do osób, które podszywają się pod potrzebujących.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji zatrzymali właśnie 33-latka, który ze zbiórek pieniędzy na cele charytatywne uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna wyszukiwał w sieci prawdziwe zbiórki pieniędzy, m.in. na chore dzieci, a następnie kopiował je i na ich podstawie tworzył własne strony z fałszywymi zbiórkami.

Jak ustalili policjanci, tylko z ostatniej ze zbiórek, założonej w marcu, mężczyzna miał uzyskać ponad 54 tysiące złotych. Pieniądze te miały trafić do rodziny poszkodowanej w pożarze, jednak nie otrzymała ona nawet złotówki. Tymczasem od 2019 roku podobnych zbiórek założył on minimum 19. Za pomocą poczty mailowej rozsyłał też po całym kraju prośby o wpłacanie pieniędzy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jak wyjaśniają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy gdyż podobnych oszustw było więcej. W najbliższym czasie mężczyzna ma bowiem usłyszeć kolejne zarzuty. 33-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)

27 komentarzy

  1. Panie Adam. Nie zgodzę się z Tobą. Co najwyżej sobie dorabia (może z nudów, może z zachłanności). Nie sposób utrzymać się z 45% wartości krzyżówki. Nie to jednak mnie drażni że on zarabia. DLACZEGO MÓWI, ŻE TO NA BIEDNE DZIECI?!!!

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin