Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Dlaczego masz inny głos? Ponieważ mam złamany nos”. 87-latka uwierzyła w wypadek, oddała oszustom 80 tys. złotych

Mieszkanka powiatu zamojskiego padła ofiarą oszustów. Przestępcy działający metodą „na wypadek” zmanipulowali 87-latkę, która oddała im w kopercie 80 tys. złotych.

87-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego powiadomiła policjantów o dokonanym na jej szkodę oszustwie. Wyjaśniając funkcjonariuszom jak doszło do przestępstwa powiedziała, że na jej numer stacjonarny zadzwoniła kobieta. Powiedziała, że jest policjantką i poinformowała, że córka 87-latki spowodowała wypadek.

Z relacji oszustki wynikało, że piesza weszła na jezdnię na czerwonym świetle. W wypadku uczestniczył samochód kierowany przez kobietę w ciąży, która poroniła i walczy o życie. Powiedziała również, że córka 87-latki uniknie zatrzymania, jeśli zostanie wpłacona kaucja w wysokości 100 tysięcy złotych. Następnie do rozmowy włączyła się rzekoma córka seniorki, która potwierdziła wersję zdarzenia przekazaną przez „policjantkę”. Pokrzywdzona rozmawiając z rzekomą córką zapytała ją, dlaczego ma inny głos. W odpowiedzi usłyszała, że jej głos brzmi inaczej, ponieważ ma złamany nos.

Następnie telefon ponownie przejęła „policjantka” ponaglając pokrzywdzoną mówiła, że kaucję trzeba wpłacić jak najszybciej. 87-latka nie miała całej kwoty dlatego rozmówczyni po rzekomych negocjacjach z prokuratorem przystała na niższą kwotę. Seniorka uwierzyła w opowiadaną historię, przerażona całą sytuacją zgodziła się na przekazanie pieniędzy. Po kaucję przyszedł rzekomy adwokat, któremu pokrzywdzona przekazała zapakowane w kopertę pieniądze w kwocie 80 000 złotych.

Już po wszystkim 87-latka udała się do mieszkania córki. W rozmowie z nią dowiedziała się, że opowiedziana jej historia była fałszywa. Córka nie spowodował żadnego wypadku. 87-latka zrozumiała, że została oszukana i straciła wszystkie oszczędności. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. napisze to kolejny raz,w takich przypadkach wine ponosi rodzina,tyle sie o tym pisze i czyta ze trzeba uswiadamiac starszych rodzicow przed takim zachowanie i mozliwosci wystapienia takiej prowokacji

  • Ktoś niedawno pisał że uświadamiał w kwestii oszustw swoją krwewną i po rozmowie zaptał:Co byś ty zrobiła?Odpowiedź była krótka:Nie wiem. Tyle w kwastii uświadamiania starszych osób.

 2. Ostatnio w miejscu pracy, starszy pracownik miał taki telefon, dzwonili na telefon służbowy. Identyczna wymyślona historia co tutaj.

 3. zamiast wyzłośliwiać się porozmawiaj o takich przypadkach zze starszymi ludźmi. Może z dziadkiem, babcią czy starszym sąsiadem? Postaraj się go przekonać, że może paść łupem oszusta i stracić wszystkie pieniądze. Szanujmy starszych doświadczonych, mądrych ludzi bo to teraz nasz największy skarb. Czasami są po prostu dobrzy i naiwni, ale wspieraj ich.

 4. Wiara prowadzi ludzi do zguby

 5. Poziom inteligencji starych że wsi jest zerowy

 6. Ciekawe jaki poziom będziesz miał ty xxx z miasta w wieku 80 lat ?

  • Zobacz dzbanie na statystyki , Zamość, Biłgoraj, wlodawa ,Ryki, lubartow tylko tam dzieje się właściwie to . Na 50 dziadków ze wsi jeden z miasta, statystyk nie zmienisz

 7. Babciu babciu czemu masz takie wielkie oczy. Żeby Cię lepiej widzieć.
  Babciu, babciu czemu masz takie wielkie uszy.
  Żeby Cię lepiej słyszeć.

 8. Z czerwonym kapturkiem było podobnie i na koniec babciu dlaczego masz takie wielkie zęby;)

 9. Szkoda starszych ludzi ale nikt obcy tego nie zrobił.

Wiadomości z info112