Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Po naszej interwencji zmienią oznakowanie na ul. Mełgiewskiej (zdjęcia)

W rejonie skrzyżowania ul. Mełgiewskiej z ul. Gospodarczą znajduje się błędne oznakowanie, a uwagę na nie zwrócił jeden z naszych Czytelników. Informację o tym przesłaliśmy do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie. Wkrótce w tym miejscu ma nastąpić zmiana stałej organizacji ruchu i wymiana znaków.

Jak widać na zdjęciach przesłanych do naszej redakcji, niewłaściwa informacja została umieszczona na znakach, albo na ul. Mełgiewskiej, albo już na ul. Gospodarczej. Dlaczego?

Jadąc od centrum na ul. Mełgiewskiej widzimy znak uprzedzający z informacją o zakazie poruszania się pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 8t ul. Gospodarczą. Po skręcie w ulicę Gospodarczą natrafiamy na znak zakazu 3,5t z tabliczką informującą o tym, jakich pojazdów on nie dotyczy.

Z kolei jadąc w kierunku centrum widzimy znak uprzedzający z informacją o zakazie poruszania się pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad  3,5 t i dalej na ul. Gospodarczej natrafiamy na wspomniany znak zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t i tę samą tabliczkę.

Zasugerowaliśmy, że poprawy wymaga znak na ul. Mełgiewskiej, ten od strony centrum, zamiast „8t” powinno być na nim „3,5 t”. Z kolei na obu powinna wisieć informacjach, jakie pojazd są dopuszczone do ruchu poza znakiem zakazu, który znajduje się już na ul. Gospodarczej. Kierowca niestety dowiaduje się o tym, jak już skręci w ul. Gospodarczą. O sprawie poinformowaliśmy Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.

– Zmiana wymagała uzgodnienia z Wydziałem Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością. WZRDiM zobowiązał się do zmiany projektu stałej organizacji ruchu, a ZDM zleci wymianę znaków. Zadanie powinno być zrealizowane do końca 2022 roku – przekazał nam Krzysztof Tomasik z ZDiM w Lublinie.

Po naszej interwencji zmienią oznakowanie na ul. Mełgiewskiej (zdjęcia)

Po naszej interwencji zmienią oznakowanie na ul. Mełgiewskiej (zdjęcia)

Po naszej interwencji zmienią oznakowanie na ul. Mełgiewskiej (zdjęcia)

Po naszej interwencji zmienią oznakowanie na ul. Mełgiewskiej (zdjęcia)

(fot. nadesłane Marcin)

4 komentarze

  1. Oj oznakowanie w naszym mieście wymaga dokładnego przeglądu. Ileż jest pozostałości po remontach, ile niepotrzebnych ograniczeń, zakazów i nakazów postawionych zupełnie bez sensu. Niby od czasu do czasu są jakieś przeglądy ale to chyba tylko na papierze bo nic się nie zmienia. W Bieszczadach na wąskich krętych drogach jest mniej restrykcyjnie niż na szerokich arteriach Lublina.

  2. W Walecznych z Andersa to samo.

  3. A nieaktualne oznakowania poziome / żółte linie / ul. Wolska wprowadzające w b;ąd jadących.

  4. Wydział zarządzania ruchem i mobilnością? Jaka mobilność jest w tym mieście skoro światła pracują w trybie czasowym, a nie na podstawie natężenia ruchu. Dość często samochody stają bo zapsla się czerwone, a zielone świeci tam gdzie akurat nie jedzie żaden pojazd.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo