690 680 960

Cysterna z gazem leży na obwodnicy Lublina, droga jest zablokowana. Akcja strażaków potrwa kilka godzin (zdjęcia)

Po porannym wypadku na obwodnicy Lublina występują duże utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej. Utrudnienia z przejazdem potrwają kilka godzin. Jedna osoba trafiła do szpitala.

W poniedziałek rano na obwodnicy Lublina w miejscowości Turka doszło do przewrócenia się pojazdu ciężarowego przewożącego gaz. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także pracownicy służby drogowej. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej, obecnie zablokowana jest jezdnia w kierunku Warszawy oraz zablokowana jezdnia w kierunku Chełma/Zamościa. Na miejscu działania prowadzą strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG Nr 1 oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z JRG Nr 3.

– Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do SK KM o godz. 4:00. Zdarzenie miało miejsce pomiędzy węzłami „Lublin-Tatary”, a „Lublin-Zadębie”. W pierwszej fazie działań strażacy zabezpieczyli teren akcji oraz wyznaczyli strefę zagrożenia. W związku z wyciekiem gazu niezbędne było zamknięcie drogi ekspresowej w obu kierunkach. Następnie strażacy uszczelnili wyciek. Aktualnie trwa podnoszenie cysterny. Kierowca pojazdu został przetransportowany do szpitala – relacjonują strażacy.

Utrudnienia z przejazdem na drodze S12 potrwają kilka godzin. Obecnie ruch z obwodnicy kierowany jest na objazd przez Lublin.

(fot. PSP Lublin, nadesłane Pomoc Drogowa Speed Bus)

30 komentarzy

 1. kto jeździ na wschód to wie jaki poziom jazdy pokazują kierowcy w autach z tablicami UA – szlak trafia kierowców jadących za nimi

 2. Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  Dobrze, że nie wybuchło, bo „siostrom” i braciom” przypomniałby ich Ojczyznę (jak te syreny, które miały zawyć z jakiejś okazji, a nie zawyły) i nadmiar zechciałby wiać z Polski.

 3. Ale co on?? Poślizg kontrolowany trenował??

 4. UA i wszystko jasne

 5. dziwny ten świat

  Jak w poprzednim artykule nie było widocznych tablic rejestracyjnych, to była cisza w komentarzach, a jak tablice teraz widać to radzieckie szambo wybija od razu.

 6. Zdruzgotany ...

  A może jakieś bliższe oznaczenie tego zdarzenia ? Od którego momentu jest zamknięta ? Czy np. z Turki / Łęcznej da się zjechać w stronę Lublina na obwodnicę ?

  • Jest informacja w tekście, gdzie doszło do zdarzenia – pomiędzy węzłami „Lublin-Tatary”, a „Lublin-Zadębie”

 7. Jakby ktoś miał wątpliwości, dlaczego np. pojazdy ciężarowe OC mieć muszą, a np. ludzie, gdy jadą na rolkach, ubezpieczenia posiadać nie muszą.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Czyli, że na ten przykład, jak taki rolkowicz jadąc z nadmierną prędkością straci panowanie nad pojazdem i przebije ci ścianę obory, a w akcie samoobrony wybzyka jałówkę to alimentów nie płaci ?

   • Widać ze masz wybujałe fantazje erotyczne.

    • Wierna słuchaczka Radia Ma wieprzową twarz

     Nie rozumiem o co ci biega „Awizisie”, przeciez nie rozmawiamy tu o moich fantazjach erotycznych, a o traceniu panowania nad pojazdem (w tym przypadku, nad rolkami) :mrgeen:

 8. mam nadzieję,że mandatu nie będzie

 9. Gdyby to się rozszczelniło i wybuchło to część osiedla w Turce miałaby ciepło, a i szklarz miałby zajęcie w okolicy.

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

   Nooo, „brat”mógłby się wtedy nawet zastanawiać: „jak rozpętałem III wojnę światową ( po ukraińsku).

 10. Dżesica (koleżanka Brajanka)

  Ojo joj !!! Żeby tylko „bratu” tej wywrotki nie zaliczono jako akt dywersji, czy sabotażu, bo wojenny sąd i… kaplica…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt