Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz lepiej idzie namierzanie oszustów. Kolejni fałszywi policjanci zatrzymani

Mundurowi coraz lepiej radzą sobie z namierzaniem oszustów podających się za fałszywych policjantów. W tym tygodniu wpadło dwóch kolejnych przestępców.

Na początku września mieszkanka Lublina uwierzyła w historię oszustów i straciła niemal 20 tys. złotych. 62-latka zaciągnęła kredyt i przekazała pieniądze oszustom wykonując przelew.

Z kolei do 69-latki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za oficera Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna oznajmił, że bierze udział w tajnej akcji rozpracowania hakerów i potrzebuje pomocy mieszkanki Lublina. Oszuści uzyskali dane do rachunku kobiety, a następnie ukradli z konta 168 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Lublina rozpracowali przestępców podających się za policjantów i najpierw zatrzymali 62-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego, który brał udział w oszustwie na kwotę blisko 20 tys. złotych. Następnie w ręce policjantów wpadł 19-letni mieszkaniec Podlasia. Jest to już druga osoba zatrzymana do sprawy oszustwa metodą na policjanta, gdzie 69-latka straciła blisko 170 tys. złotych.

Dziś obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Policjanci wnioskują o środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

6 komentarzy

 1. Powinni dostać po 30 lat w kiciu.
  Za głupotę się płaci.

 2. Może nie mam serca ale po części nie szkoda mi oszukanych ludzi. Przecież oni są niezdolni do samodzielnej egzystencji. Mogą zostawić włączone żelazko, nie zgasić kuchenki gazowej czy nie zakręcić wody. Powinni mieszkać w domach pomocy społecznej bo mogą sobie coś zrobić. Normalny, przecież nie taki stary człowiek idzie do banku i bierze 20 tysięcy kredytu by je komuś dać ? Albo podaje numer rachunku ze swoim kodem dostępu. Przecież to chore.

  • też kiedyś bedziesz stary i taki śmieć co nie chce mu sie pracować ukradni ci oszczednosci zycia
   spraiewdliwe?

 3. powinni dostać kare śmierci

 4. kiedy państwo zadba o ochronę naszych danych???? Jak wynika z programu tvn, pracownicy banków sprzedają bazy osób ze wszystkimi danymi, łacznie ze stanem oszczędności, to skandal.

Wiadomości z info112