Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz bliżej do budowy nowego mostu w Krasnymstawie. Miasto rusza z przygotowywaniem projektu

Nowy most w Krasnymstawie na zapewnić lepszą komunikację pomiędzy obiema częściami miasta. Obecnie cały ruch pojazdów odbywa się przez przeprawę w ciągu ul. Mostowej.

Miasto Krasnystaw zakończyło przyjmowanie ofert od firm zainteresowanych stworzeniem dokumentacji projektowej mostu na rzece Wieprz. Obiekt ma powstać na wysokości ulic Nieczaja i Gawryłowa i zapewnić lepszą komunikację pomiędzy obiema częściami miasta. Obecnie mieszkańcy mają do dyspozycji jedynie przeprawę w ciągu ul. Mostowej, alternatywą jest jeszcze most na obwodnicy miasta.

Inwestycja ma zostać w 80-u procentach sfinansowana ze środków budżetowych w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów. Plany obejmują również budowę nowych a także rozbudowę i przebudowę obecnie istniejących ulic. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy dotyczy opracowania realnej koncepcji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zaś drugi obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

O kontrakt starają się cztery firmy. Miasto przygotowało na ten cel kwotę ok. 1,78 mln zł, tymczasem najtańsza oferta opiewa na kwotę 945 tys. zł zaś najdroższa na 2.43 mln zł. Budowa przeprawy mostowej wraz z przebudową pobliskich ulic planowana jest na lata 2023-2025.

(przykładowa wizualizacja – UM Krasnystaw)

3 komentarze

  1. Misto działaesz z projektem WoW

  2. a rondo Sasina kiedy będzie?

  3. Polecam ekipę z Diamentowej .