Chciała sprzedać wózek dziecięcy, oszuści wyczyścili jej konto

Mieszkanka gminy Milejów padła ofiarą oszustów działających na portalu ogłoszeniowym OLX. Kobieta zamiast sprzedać wózek dziecięcy, straciła z konta ponad 4500 zł.

W czwartek do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 26-latka z gminy Milejów. Kobieta przekazała mundurowym, że padła ofiarą oszustwa na portalu ogłoszeniowym OLX.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła do sprzedaży wózek dziecięcy. Wyceniła go na kwotę 900 złotych. Po około kilkudziesięciu minutach od wystawienia ogłoszenia za pośrednictwem komunikatora WhatsApp skontaktował się z nią potencjalny klient zainteresowany zakupem.

Oszust poinformował, że opłaci kuriera po czym przesłał link do fałszywej strony firmy kurierskiej. Niczego nie podejrzewająca kobieta weszła w link i zgodnie z instrukcjami wpisała swoje dane personalne, pesel, dane z karty, a także login, hasło oraz pin do bankowości internetowej.

Co więcej, wpisywała kody przesłane z banku za pośrednictwem wiadomości SMS. Wówczas pojawiła się informacja, że kody są błędne. 26-latka zalogowała się do swojego banku sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że z jej konta zniknęło ponad 4500 złotych. Kobieta szybko skontaktował się ze swoim bankiem i zablokował kartę. Sprawą zajmują się policjanci.

Przeczytaj więcej o oszustwach na OXL: Uwaga na fałszywe linki i wiadomości służące wyłudzeniu Twoich danych i pieniędzy

(fot. pixabay.com.)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Cham bity deską:)

  i dobrze…nauczka, głupia to i bez kasy:)

 2. Chęć jakiegokolwiek zysku odbiera ludziom rozum, a na tym żerują oszuści

 3. Zupełnie nie rozumiem jak 26 latka mogła nie słyszeć o tym przekręcie. Druga sprawa, wpisywać kody na jakiejś lewej stronie. To już naiwność w czystej postaci.

 4. Wpisała „pesel, dane z karty, a także login, hasło oraz pin do bankowości internetowej” i niczego nie podejrzewała? Niewiarygodne.

 5. Dlaczego w 99% ludzie z prowincyji padają takimi oszustwami, czy łone nie myślo?

 6. Jessica ?

 7. Po otworzeniu linku wskakuje 7 ostrzeżeń,musiało jej zależeć na sprzedaży tego wòzka.

 8. Jeśli ktoś tylko poprosił by mnie o podanie loginu itd.,od razu zakończył bym rozmowę

 9. Kiedy przeczytałem że podała swój pesel, dane z karty, a także login, hasło oraz pin do bankowości internetowej to wybuchłem śmiechem. Co za idiotka xd

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych