690 680 960

Chciała sprzedać dziecięce ubranka, straciła 3 tys. złotych

36-latka sprzedająca dziecięce ubranka przez Internet straciła 3 tysiące złotych. Kobieta otworzyła przesłany do niej link i zalogowała się na konto bankowe, a wtedy z jej rachunku zniknęły pieniądze.

Ofiarą oszusta internetowego padała 36-letnia mieszkanka Krasnobrodu, sprzedająca w sieci dziecięce ubranka. Kobieta umieściła ofertę sprzedaży na popularnym portalu, a następnie otrzymała informację, że przedmioty zostały kupione. W wiadomości był też wskazany adres do wysyłki oraz link z poleceniem, aby go otworzyć w celu pobrania pieniędzy na konto.

36-latka kliknęła w link i wybrała swój bank logując się na konto. W międzyczasie, chcąc sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, zalogowała się na swój rachunek z innego urządzenia. Wtedy zauważyła, że ktoś wykonał kilka przelewów na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. 36-latka natychmiast skontaktowała się z bankiem i zablokowała transakcje.

Jak się okazało, poza przelewami z konta 36-latki zostały wypłacone pieniądze. Oszust w bankomacie metodą BLIK zrealizował dwie wypłaty na łączną kwotę 3000 złotych.

Na tym samym portalu, ofiarą oszusta padała także 29-latka ze Szczebrzeszyna, która wystawiła na sprzedaż spódnicę za 5 złotych. Kobieta otworzyła link, który miał służyć rzekomo do pobrania pieniędzy za towar. Następnie zalogowała się na swoje konto bankowe, podając login, hasło i numer karty płatniczej. Po tym strona wygasła. Zdziwiona 29-latka ponownie zalogowała się do bankowości mobilnej. Wtedy okazało się, że z jej rachunku zostały w bankomacie, metodą BLIK wypłacone pieniądze w kwocie 1600 złotych.

Pokrzywdzona zablokowała dostęp do konta i karty płatniczej, a o zdarzeniu powiadomiła policjantów.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. głupota umysłowa ma się dobrze. Gó…niane umysły się załapują !!!! 😀

 2. Z tekstu wynika że 24 tyś a nie 3 tyś

 3. Czy to jest mądre? Niby nie stara, umie się posługiwać smarkami, poruszać w necie ale nie doczytała nigdzie że danych bankowych i osobowych się nie ujawnia. Nie loguje się do nieznanych źródeł, podejrzanych linków’. Taka jak się zestarzeje to na wnuczka, policjanta będzie tracić. Niestety głupotę ciężko wyleczyć.

 4. stop ograniczaniu wolności

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o OLX.

 5. ciekawe ile ta glup[ota bedzie jeszcvze dzialac bo juz kilka lat i naiwniakow nie brakuje

 6. Żeby coś za 5 zeta sprzedawać w necie….Ech…

 7. I jeszcze się chwali swoją głupotą w mediach.0 współczucia.

 8. Złodziejom ręce i nogi łamać.

 9. Brak słów na stronie olx widnieje wiadomos z ostrzeżeniem ale jak można zarobic 5 zł. To się nie czyta.

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas