Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał się ratować przed „nieuprawnioną” pożyczką, zaciągnął kredyt na 30 tys. złotych

Mieszkaniec Kraśnika padł ofiarą oszustów i pod pretekstem zagrożonych oszczędności na koncie zaciągnął pożyczkę. Następnie wypłacił pieniądze z bankomatu i za pomocą kodów BLIK przelał oszustom pieniądze. W ten sposób stracił blisko 30 tysięcy złotych.

Przestępcy zadzwonili do 27-latka z Kraśnika. Najpierw skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika Biura Informacji Kredytowej. Mężczyzna usłyszał, że na jego koncie bankowym ktoś próbuje zaciągnąć pożyczkę.

Następnie skontaktowały się z nim kolejne osoby: rzekomy naczelnik Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Policji oraz „pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Banku Polskiego”. Zmanipulowany mężczyzna telefonicznie wykonywał ich polecenia, wskutek czego zaciągnął kredyty na kwotę blisko 30 tysięcy złotych.

Następnie poszedł do bankomatu, wypłacił pożyczone pieniądze, po czym zgodnie z planem przelał je ponownie za pomocą kodów BLIK na umówione konto. W ten sposób wykonał 7 przelewów.

Kiedy zorientował się, że został oszukany, złożył zawiadomienie w Komisariacie Policji w Kraśniku.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

  1. PiS wygra kolejne wybory. I następne też. Przy takim poziomie „ludu” nie ma szans na zmiany. Ludzie nie rozumieją kompletnie świata, w którym żyją. Nie widzą jak ich wrabia złodziej, to i nie widzą jak ich wrabia rząd. I właśnie w trosce o zachowanie takiego stanu najważniejszym przedmiotem w szkole ma być religia. Ciemnota po szkołach zakonnych będzie banalnie prosta do manipulowania.

  2. Mam nadzieję ze nie złapią tych cwaniaków a ten gamoń będzie spłacał te 30 tyś zł plus odsetki zapewne w wysokości jakiś 25% przez następne kilka lat. Jeżeli zarabia minimalną (a z tym poziomem intelektu to raczej pewne że nie więcej) to po potrąceniu raty zostanie mu jakiś 1000 zł na miesiąc. I wystarczy.

  3. Amen.

  4. I jak tu się dziwić że PiS wygrywa głosowania

  5. Pewnie ten inteligent został poczęty jak niebyło światła i teraz są skutki.Ma szansę dorobić pracując w Bolcu.

  6. I znowu numer na „zagrożone oszczędności”. A jeśli już zapragnął się gdzieś pofatygować, to zamiast do bankomatu powinien pójść do banku.

Z kraju