Chciał pieniądze, po chwili próbował wyrwać telefon. Odpowie za usiłowanie rozboju

Chełmscy policjanci zatrzymali 25-latka, który odpowie za usiłowanie rozboju na mieszkańcu Chełma. Mężczyzna próbował wyrwać telefon z ręki 69-latka, przewracając poszkodowanego na ziemię.

Do zdarzenia doszło w środę na ul. Lwowskiej w Chełmie. Policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że do 69-letniego mieszkańca Chełma podszedł mężczyzna i chciał pieniądze.

Gdy spotkał się z odmową, poszedł za 69-latkiem i jego znajomymi. W pewnej chwili chcąc wyrwać telefon z ręki pokrzywdzonego przewrócił go na ziemię. Jednak nie osiągnął swojego celu, gdyż postawa 69-latka i widok osób postronnych uniemożliwiły kradzież. Napastnik oddalił się.

Zaalarmowani o wszystkim policjanci zatrzymali nieopodal sprawcę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego usiłowanie rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

(fot. Policja)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Duda ułaskawi

  2. niejestemcebulakiem

    zajawka materiału w stylu tvp: W Chełmie roi się od rozbojów. Niezależni komentatorzy zastanawiają się, czy przypadkiem jest fakt, że urząd prezydenta sprawuje polityk z partii współtworzącej rząd. Opozycja potępiła wzrastającą przemoc na ulicach i zapowiedział, że będzie walczyć o BEZPIECZEŃSTWO POLSKIEJ RODZINY. Tymczasem przedstawiciele władzy nie komentują zdarzenia. Polacy zastanawiają się, czy to już nie przejaw lekceważenia Polski B.

  3. takich typów ułaskawiał kolega ideowy trzaskowkiego niejaki prezydent olek mak kwak, a co do ułaskawienia skazanego za pedofilie przeczytaj fakty, a nie słuchaj co ci mówi tvn i wybiórcza jesli masz swój mózg

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności