690 680 960

Chciał kupić przez Internet pustaki, stracił pieniądze

Mieszkaniec Szczebrzeszyna padł ofiarą oszustwa przy zakupie przez Internet pustaków budowlanych. Mężczyzna stracił ponad 2700 złotych. Policjanci pracują nad ustaleniem osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Szczebrzeszyna, z którego wynikało, że padł on ofiarą oszustwa podczas zakupu pustaków budowlanych za pośrednictwem Internetu. Mężczyzna stracił ponad 2700 złotych.

Mundurowi ustalili, że 68-latek w połowie listopada na jednym z portali internetowych odnalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży pustaków budowlanych. Skuszony ofertą skontaktował się ze sprzedającym, a następnie wpłacił na podany przez niego numer konta ponad 2700 złotych. Była to zapłata za część towaru, resztę 68-latke miał zapłacić kierowcy przy odbiorze całego zamówienia.

Jednak zamówiony towar w wyznaczonym terminie nie dotarł do mężczyzny. 68-latek zadzwonił do sprzedawcy, a ten zbywał go innymi terminami, opóźnienia tłumacząc problemami z producentem pustaków. Później nieuczciwy sprzedawca przestał odbierać telefony.

68-latek odnalazł w Internecie inny kontakt z firmą, z której oferty skorzystał. Zadzwonił tam i dowiedział się, że mężczyzna, z którym zawarł umowę kupna nie jest pracownikiem tej firmy. Dowiedział się również, że nie jest pierwszą osobą w taki sposób oszukaną. Zrozumiał, że zakupionych pustaków nigdy nie otrzyma, przepadły także przekazane oszustowi pieniądze. Sprawę zgłosił na Policję. Jej wyjaśnianiem zajmują się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Zamość i ich mieszkańców powinni odłączyć od Polski bo wstyd i hańba. Nie dość że złodziejskie nasienie to jeszcze pustaki. Albo z całego Zamościa zrobić więzienie i niech się sami wzajemnie okradają.

 2. ot głupolek !!!!

 3. Ale panie, taka okazja, były z darmowom przesyłkom do paczkomatu!

 4. drugie i wiele ładniejsze , a jołop znajdzie się w każdym mieście ale Polskim Ładzie wszystko możliwe , ciekawe co jeszcze zepsuja PISuary

 5. Brawo pustaku. Deal życia. Teraz kolejne pustaki będą droższe o 2700 zł. Jedno jest pewne. Kupisz na miejscu. Okazje życia to tylko w bajkach.

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  To na zdjęciu to nie pustak,tylko cegła klinkierowa,a ten kupujący już następnym razem, może nie da się zrobić pu..taka.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas