Chciał kupić przez Internet audi, stracił ponad 60 tys. złotych

Ryccy policjanci ustalają okoliczności oszustwa internetowego, którego ofiarą padł mieszkaniec powiatu ryckiego. Mężczyzna przelał ponad 60 tys. złotych za audi, które miało być dostarczone pod jego dom.

Kilka dni temu do ryckich policjantów zgłosił się mieszkaniec powiatu ryckiego z informacją, że został oszukany podczas zakupu samochodu przez Internet.

32-latek zainteresował się ogłoszeniem o sprzedaży samochodu marki Audi zamieszczonym na jednym z zagranicznych portali ogłoszeniowych. Mężczyzna po telefonicznych i mailowych kontaktach ze sprzedającym i firmą spedycyjną, która miała dostarczyć auto pod dom pokrzywdzonego, przelał całą kwotę na podane konto.

Jak się okazało, po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym i firmą spedycyjną się urwał, a wymarzony samochód nie dotarł do pokrzywdzonego. Szczegóły tej sprawy ustalają policjanci i apelują o ostrożność podczas zakupów w sieci.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. jak mozna kupic taki drogi samochod przez telefon i uzywany, lanosa za 700zl to bymzaryzykowal jeszcze. Cztalem nei raz wlamuja sie na strony komisow w niemczech lub zakladaja podobne przed weekendem wtedy tam prawdziwe pozamykane i szukaja jeleni potem w slad sie urywa. Staly numer robią caly czas.

 2. Mistrzowie sprzedaży – sprzedaj i zapomnij 🙂

 3. Rozum jak u dziecka

 4. Poważnie ? Mało rozgarnięty kupujący.

 5. Ci milenialsi po gimnazjum to wymrą przez selekcję naturalną. Nieprzystosowani do życia. Wpłacić komuś kasę i czekać na podstawienie auta? To nie pizza na telefon.

 6. Łatwo być wiernym.Tylko tatusiowi z Torunia bezdomni przekazują wypasione fury.

  • Tak bo napisali testament i przekazali jako spadkowiczowi. pewnie to był wyborca Trzaskowskiego. Potrzaskaliśmy go 12 lipca i chłop rozum stracił. Jako wyborca PO zapewne go w nadmiarze nie posiadał.

 7. To na pewno turek z jednodniowym komisem , stary numer . Mądry wróbel na takie plewy się nie nabierze. Szukaj teraz wiatru w polu.

 8. Elektorat PiS im wszystko można wmówić

 9. ja p….le 😀
  brak słów….
  to jakaś odwrócona motoda „na wnuczka” ? 😉
  Tylko teraz jakieś ** wydymały wnuczka ?

 10. Kto normalny kupuje auto przez internet z dostawą do domu
  🤣🤣🤣
  I to na zagranicznym portalu

 11. Mimo jego naiwności to szkoda mi chłopaka, pewnie tyrał parę lat by kupić wymarzone auto, a teraz nie ma nic. Oby złapali cwanego złodziejaszka, przecież konta bankowe nie są anonimowe.

  • Uważasz, że jak ktoś tyrał na takie pieniądze, to tak lekkomyślnie je puszcza na wiatr? Nie sądzę. Prędzej jakiś korposzczur z IT, co mu szybko kasa wpadła i wszystko w życiu przez neta załatwia.

   • Ani ja, ani Ty tego nie wiesz, gdybanie… Znam wiele osób uczciwych i bardzo ufnych. Nawet jak jest to korposzczur z IT to nie zarobił tego w 3 miesiące… Wiesz co mnie martwi? System bankowy! Skoro zmieniono prawo na zakup kart telefonicznych z obowiązkiem rygoru na dowód osobisty, tak samo powinni wprowadzić na zakładanie kont bankowych! Reasumując, musi być PESEL i weryfikacja danych, nawet jak dane są skradzione to jednostka prowadząca śledztwo wie gdzie szukać, bo skradziony PESEL i krąg podejrzanych maleje do minimum. A kwestia namierzenia cwanego złodzieja wzrasta do 99,9%. Ale jak ktoś wprowadza prawo bankowe mało klarowne i niejasne, to znaczy że sam ma w tym interes… Pozdrawiam!

    • Z tym systemem nie do końca masz rację. Pod najbliższym sklepem z alkoholem w krótkim czasie znajdziesz osobę, która za 50-100zł otworzy na swoje dane konto w banku a Tobie przekaże dane uwierzytalniające logowanie i narzędzia autoryzacyjne. Możesz też dać ogłoszenie, że szukasz pracownika do testowania konta bankowego – i to on za ciebie będzie przesyłał te skradzione pieniądze (sprawdź ile takich ogłoszeń jest np na OLX). Sposobów jest multum.

 12. 32-latek, a naiwny jak 3-latek. pół biedy, jeśli się na tym czegoś nauczy, ale wątpię.

  • Biorą pod uwagę te wszystkie oszustwa „na policjanta/wnuczka” to chyba bardziej pasuje: „Naiwny jak 80 latka.”

 13. To te tak zwane…. Okazje:)
  Plus jest jednak taki, że przy następnej transakcji będzie pan jakby odrobinę ostrożniejszy…

 14. Ja kupywalem auto za 15 tysi i pojechałem obejrzeć. Wpłaciłem zaliczkę a reszta przy odbiorze. Nie szkoda mi kogoś kto nie szanuje swoich pieniedzy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach