Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

W środę możliwe burze na obszarze woj. lubelskiego

We wschodniej połowie kraju możliwe są dziś burze, których natężenie nie powinno być duże. Przeważnie zjawiska burzowe będą wbudowane w strefę opadów wielkoskalowych, chociaż nie można wykluczyć rozproszonych struktur burzowych w regionie.

Akumulacja opadów w burzach sięgnąć może do 20-30 mm. Będą to jednak opady mocno nierównomierne. W zasięgu burz zdarzyć mogą się porywy wiatru do 65 km/h. Największe prawdopodobieństwo burz będzie w drugiej części dnia na zachodzie i północy regionu, chociaż punktowo zjawiska burzowe zdarzyć mogą się w całym woj. lubelskim.

Temperatura wyniesie dziś od 18°C do 21°C w najcieplejszym momencie dnia. W kolejnych dniach nie będzie więcej niż 20°C. Nie zabraknie chmur do końca miesiąca. Pojawi się więcej opadów. Przeważnie termometry za dnia pokażą od 15°C do 19°C. Noce z temperaturą do 5°C/9°C. Do końca miesiąca spadnie w regionie od 15 mm do 40 mm. Poprawi to nieco sytuacje z suszą.

Prawdopodobieństwo lokalnych burz ocenia się dziś na 80% w woj. lubelskim

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i punktowych burz

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  Byłoby dobrze gdyby przepowiednie pana Jasnowidza, spełniły się choć częściowo, bo to panie, sucho jest,
  a grzeszników tylu, że i zagrzmieć chociaż powinno (o trafianiu piorunami nawet nie wspomnę).

 2. Sprawiedliwość chociaż raz

  Oby Bóg poraził piorunem złodziei, bandytów, komunistów z PIS,PO, PSL oraz SLD! Niech ześle na nich z 10 plag egipskich!

  • Dziadek ze Slamsowa

   Poczekaj, póki co Bóg na razie zastanawia się co zrobić z Rosją i Ukrainą, jak się sami obsłużą i wzajemnie wystrzelają to dopiero weźmie się za wskazanych przez ciebie.

 3. Obiecanki-cacanki Instytutu Magii i Generalnego Wróżbiarstwa.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo