Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro w Lublinie odbędzie się „Milczący protest” pracowników MOPR

W czwartek w Lublinie, w godzinach od 16 do 18 na placu przed Ratuszem, Związek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej oraz Koło Pracowników MOPR Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”, działające w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie organizują „Milczący protest – brak słów”.

Protest odbędzie się w ramach trwającego od lipca 2021 roku sporu zbiorowego w MOPR w Lublinie, którego głównym postulatem jest poprawa warunków pracy i podwyżka wynagrodzeń (500 zł od 1 lipca 2021 r. oraz 500 zł od 1 stycznia 2022 r.).

Dotychczasowe rozmowy, negocjacje oraz mediacje, również przy udziale osób delegowanych przez Prezydenta Miasta Lublina nie przyniosły wymiernego efektu.

– Pracownicy MOPR w Lublinie są przeciążeni coraz większymi obowiązkami i zadaniami do realizacji. W ślad za tym, nie ma wzrostu wynagrodzeń. Pracownicy są coraz bardziej sfrustrowani. Bardzo często dyrekcja oraz władze miasta podkreślają, że pracownicy MOPR pełnią misję, służbę. Dlatego też, mając świadomość roli jaką pełnimy, organizujemy protest poza godzinami pracy, tak aby nie zostawić osób wymagających wsparcia bez pomocy. Jednakże z drugiej strony z misji i służby nie da się żyć, niejednokrotnie nasze wynagrodzenia są niższe niż dochód naszych podopiecznych – wyjaśnia Grzegorz Orłowski Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej.

Dodaje, że wspólnie z koleżankami i kolegami z pracy chcą zaprotestować w sprawie braku podwyżek.

– Nasz milczący protest jest wołaniem o pomoc pracowników MOPR w Lublinie, którzy aby skutecznie pomagać muszą godziwie zarabiać. Apelujemy zatem do władz miasta o podjęcie konkretnych działań w celu zapewnienia wzrostu wynagrodzeń dla pracowników MOPR w Lublinie – dodaje Grzegorz Orłowski.

(fot. pixabay.com)

23 komentarze

 1. Moje wynagrodzenie w mopr po 12 latach pracy w terenie wynosi 3600 brutto plus 400 brutto dodatku terenowego. Z tej jałmużny za ciężka pracę z lubelską patologią nie da się przeżyć od wypłaty do wypłaty.

  • Proponuję zmieniç pracę..

   • Nie rozumię dlaczego mam zmieniać pracę. Rozwiniesz swoją myśl? Za swoją pracę taką czy inną oczekuję jedynie godnego wynagrodzenia, adekwatnego do liczby zadań jakie codziennie wykonuję

    • Bo jeżeli ktoś jest patologią, to jest sam sobie winien. Nie należy im pomagać, tylko pozwolić im samemu wyeliminować się ze społeczenstwa.

    • A JAK SIĘ PANI ZATRUDNIAŁA TO NIE WIEDZIAŁA PANI JAKIE PIENIĄDZE SIĘ W TEGO TYPU FIRMACH ZARABIA

    • Popieram panią w 100%… różne męty co przychodzą do takich placówek dostają więcej od pracowników…

   • Nie po to się kształciłem przez wiele lat w tym kierunku (szkolenia, kursy , specjalizacje), żeby teraz zmieniać pracę!!!

    • No to nie zmieniaj branży i płacz dalej, co z tego, że masz skończoną pedagogikę i nic nie warte kursy. Zostań kierowcą C, zarobisz więcej.

 2. Są teraz ważniejsze wydatki.. Nasi „bracia” ukraińcy potrzebują za coś żyć na poziomie więc wyluzujcie.

 3. X-X-X-X-X--X-X-X

  Niedługo podopieczni MOPR będą dokarmiali pracowników.
  Inflacja niedługo dobije do 20%, a pensje takie jak 15 lat temu. Brawo PiS.

 4. Co za ludzie. Ukraina krwawi, Rząd robi co może by pomóc uchodxcom a ci protestują. Wstrzymajcie się przynajmniej do końxa wojny.

  • Mogą nie doczekać końca wojny.
   Na pierdoły , plusy , czternastki ,briefingi, eventy, carnavale kasa jest a dla ludzi pracujących tylko podatki.

   • Pierdoły? 700 tyś. dzieci ukraińskich bierze 500+, czyli 750 mln. złtych. To pierdoły?

 5. Odnośnie pensji pracowników się nie wypowiem, ale nie da się nie zauważyć, że MOPR stworzył całe całe pokolenia żyjące tylko z zasiłków. Może należy odsiać tych co potrzebują od tych, którym wygodniej wyciągać rękę po gotowe.

  • Bardzo dobrze napisane.Popieram Pana, ludzie tam pracujący nie weryfikują jak komu dają pieniadze.

 6. PiS doprowadził do sytuacji, gdzie podopieczny mopru na więcej z socjalu niż pracownik, za wykonywanie swoich zadań. Samorządy nawet gdyby chciały dać podwyżkę, to nie mają z czego, bo dzięki konkretnym działaniom rządu, straciły setki milionów. Efektem będzie musiała być reorganizacja urzędów, czyli krótko mówiąc zwolnienia pracowników. Dotyczy to takich podmiotów jak Mopr, MOSiR, straż miejska izba wytrzeźwień, MKK, domy kultury itp.

 7. Te nieroby niech zabiorą się lepiej za pracę. większość z nich umie tylko egzekfować obowiazki, podpisywać socjale i gadać w kółko to samo jak zdarta płyta, a jeśli chodzi o realna pomoc niewiele mają do powiedzenia.

  • Powinni ci kupić slownik ortograficzny w trybie natychmiastowym.

  • O chyba klient pomocy społecznej się odezwał. Zapewne ten któremu się wszystko należy ?

  • Znaki interpunkcyjne i gramatyka pozdrawiają Pana/Panią Prawdę. Brawo pracownicy MOPR, trzymam za Was kciuki.

 8. Brawo pracownicy MOPR, wielu ludzi Was popiera. Tak źle nigdy nie było. Brak kasy i szacunku do pracowników. Może ktoś wreszcie zauważy, że dla pracowników Urzędu Miasta znalazły się pieniądze na podwyżki, również dla prezydenta 9000 zł i jego zastępców po 5700 zł, dla pani skarbnik. Dla pracowników MOPR już środków nie ma, ale za to są dodatkowe obowiązki najlepiej w formie wolontariatu. Miasto Lublin wspiera uchodźców z Ukrainy, chociaż niektórym to nie jest potrzebne np. bezpłatne parkingi w strefie płatnego parkowania. To działanie na szkodę Miasta. Dlaczego nie wspiera swoich mieszkańców, którzy pracują i płacą podatki?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo